App Store Google Play

Як раніше ракети, так тепер металопрокат

02.09.2011 08:12

В структурі виробництва Дніпропетровщини за Радянського Союзу перше місце займали всілякі мирні й не дуже ракети виробництва Південмашу. Сьогодні ж цю роль виконує продукція ливарних та прокатних підприємств Кривого Рогу, Дніпропетровська та Дніпродзержинська.

Індустрія Дніпропетровської області є одним із найважливіших промислових і економічних центрів України, надійним джерелом наповнення бюджетів всіх рівнів. Внесок Дніпропетровщини у загальнодержавні економічні показники - вагомий фактор формування економіки країни. За січень-липень 2011р. питома вага нашого регіону в державному обороті від промислової діяльності склала 19,4% (за колом поточної звітності),  традиційно поступаючись лідерством лише промисловості Донеччини (22,5%). Про це повідомляє Головне управління статистики Дніпропетровської обласної держадміністрації.

Товаровиробники нашої області відвантажили споживачам продукції, надали послуг промислового характеру на суму 120 млрд.грн., з них 55% обсягу реалізації припало на переробну промисловість, 31% - на видобувну галузь, 14% - на виробництво і розподіл електроенергії, газу та води.

Характерною рисою структури реалізованої продукції (товарів, послуг) промисловості області є перевага металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, товарний випуск яких складає третину всього обороту; на продаж продукції підприємств машинобудування припало 8%, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів - близько 5% реалізації.  У добувній промисловості переважає збут продукції з видобутку рудних та мінеральних корисних копалин (28% від загальнообласного обсягу), відвантаження паливно-енергетичних ресурсів складає 3%.

Маючи досить різноманітну інфраструктуру виробництва, промисловість області все ж відзначається домінуванням певних її груп. Так в обсязі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості переважає сировинна продукція (86%), тоді як пайова участь інших груп, що забезпечують реальне входження економіки області в систему розподілу праці, розвиток виробництва і підвищення добробуту населення, незначна (14%). Створення пропорційно гармонізованої структури виробництва на наших теренах - справа часу, коштів і виваженої ірраціональності та доцільності.

У багатогалузевому господарському комплексі Дніпропетровської області найбільша питома вага в обсязі реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) у січні-липні 2011р., як і завжди, припадає на підприємства міст Кривого Рогу (42%), Дніпропетровська (23%), Дніпродзержинська (14%).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...