App Store Google Play

ГРАДівець відстоює звання Героя С.Бандери у Верховному Суді

02.09.2011 13:32
Координатор ГРАДу Василь Сухов подав заяву до Верховного Суду України щодо перегляду рішення Вищого адміністративного суду, яким фактично Степан Бандера був позбавлений звання «Герой України». Свою заяву Сухов відправив 1 вересня.

Василь Сухов вважає, що судами попередніх інстанцій, що підтримували рішення щодо скасування Указу Ющенка про присвоєння С.Бандері звання Героя, порушено два основні моменти. По-перше, жодна з інстанцій так і не довела які права позивача - Володимира Оленцевича - порушено, і чим саме. Координатор ГРАДу підкреслив, що 41 позов Оленцевича про позбавлення Бандери звання Героя був відхилений, і тільки з 42-ї спроби був задоволений.

По-друге, Василь Сухов вважає безпідставним мотивування, що Бандера не може бути Героєм України, оскільки не був громадянином України. На думку Сухова, це суперечить правозастосовній практиці, оскільки за такою логікою мали б бути позбавлені звань героїв О.Берест, Т.Маркус А.Шапіро - а цього не відбулося при оскарженні їхніх геройських звань. Так само як і не був позбавлений ордену Богдана Хмельницького, яким нагороджуються виключно громадяни України, лівійський лідер М. Каддафі.

«Рішення Донецьких окружного та апеляційного адміністративних судів, Вищого адмінсуду стосовно Бандери і Шухевича доводять, що ці суди керувалися не верховенством права, а політичними мотивами, що ці суди системно необ'єктивні, упереджені, залежні і не підкоряються закону», - вважає Василь Сухов. Він зазначив, що ці суди порушили право громадян на справедливий суд (ст. 6 Європейської конвенції з прав людини).

До своєї завяви Василь Сухов долучив три клопотання. Серед них - про залучення до справи Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської обласних рад в якості третіх осіб, оскільки рішення у справі може вплинути на права, свободи та інтереси територіальних громад цих областей.

Як повідомлялося раніше, Василь Сухов також подав звернення до Конституційного суду з проханням розтлумачити, чи може особа бути нагороджена званням Героя України посмертно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...