App Store Google Play

ГРАДівець відстоює звання Героя С.Бандери у Верховному Суді

02.09.2011 13:32
Координатор ГРАДу Василь Сухов подав заяву до Верховного Суду України щодо перегляду рішення Вищого адміністративного суду, яким фактично Степан Бандера був позбавлений звання «Герой України». Свою заяву Сухов відправив 1 вересня.

Василь Сухов вважає, що судами попередніх інстанцій, що підтримували рішення щодо скасування Указу Ющенка про присвоєння С.Бандері звання Героя, порушено два основні моменти. По-перше, жодна з інстанцій так і не довела які права позивача - Володимира Оленцевича - порушено, і чим саме. Координатор ГРАДу підкреслив, що 41 позов Оленцевича про позбавлення Бандери звання Героя був відхилений, і тільки з 42-ї спроби був задоволений.

По-друге, Василь Сухов вважає безпідставним мотивування, що Бандера не може бути Героєм України, оскільки не був громадянином України. На думку Сухова, це суперечить правозастосовній практиці, оскільки за такою логікою мали б бути позбавлені звань героїв О.Берест, Т.Маркус А.Шапіро - а цього не відбулося при оскарженні їхніх геройських звань. Так само як і не був позбавлений ордену Богдана Хмельницького, яким нагороджуються виключно громадяни України, лівійський лідер М. Каддафі.

«Рішення Донецьких окружного та апеляційного адміністративних судів, Вищого адмінсуду стосовно Бандери і Шухевича доводять, що ці суди керувалися не верховенством права, а політичними мотивами, що ці суди системно необ'єктивні, упереджені, залежні і не підкоряються закону», - вважає Василь Сухов. Він зазначив, що ці суди порушили право громадян на справедливий суд (ст. 6 Європейської конвенції з прав людини).

До своєї завяви Василь Сухов долучив три клопотання. Серед них - про залучення до справи Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської обласних рад в якості третіх осіб, оскільки рішення у справі може вплинути на права, свободи та інтереси територіальних громад цих областей.

Як повідомлялося раніше, Василь Сухов також подав звернення до Конституційного суду з проханням розтлумачити, чи може особа бути нагороджена званням Героя України посмертно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...