App Store Google Play

Знищено пам’ятник жертвам Голодомору. Владі байдуже

01.09.2011 19:37

Вже майже два тижні минуло з тих пір, як у ніч на 22 серпня 2011 року невідомими особами було зруйновано пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 років, який був встановлений в парку Апостолового напроти Апостолівської міської ради.

З тих пір пам'ятник не тільки не полагоджено й не знайдено винних. Районна влада, як і районний відділ внутрішніх справ не вважають подію як таку, що заслуговую на увагу. Перші не мають наміру відновлення пам'ятного знаку, другі - шукати винних у паплюженні монументу.

Апостолівська районна громадська організація «Правозахисне козацьке товариство «Базавлуцька січ» звернулася до місцевого органу внутрішніх справ з вимогою порушити кримінальну справу з факту наруги над пам'ятним знаком та активізувати діяльність правоохоронців по розкриттю цього злочину. Козаки у відповідному листі висловили готовність сприяти органам міліції у розкритті даного злочину та у встановленні осіб, які вчинили наругу над загиблими від Голодомору українцями.

Втім, правоохоронці реагувати відмовились, навіть не провівши експертизу, вказали натомість на "ненадійність конструкції" монументу та "помилки при виконанні робіт з облаштування". За висновками правоохоронців, пам'ятник нібито впав сам.

Не надто переймається пам'яттю про загиблих українців й Апостолівська міська влада - навіть попри заяву громадськості про початок збору коштів на відновлення монументу, чиновники відмовляються від виконання своїх обов'язків, а саме "брати участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам`яті Українського народу; сприяти консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості та культури, поширенню інформації про Голодомор 1932-1933 років в Україні серед громадян України та світової громадськості, забезпечувати вивчення трагедії Голодомору в навчальних закладах України; вживати заходів щодо увічнення пам`яті жертв та постраждалих від Голодомору 1932-1933 років в Україні, в тому числі спорудження у населених пунктах меморіалів пам`яті та встановлення пам`ятних знаків жертвам Голодомору" (згідно ст. 3 Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року).

Громадськість Апостолового звертається до обласної влади з вимогою спонукати все ж таки районну виконавчу владу та органи внутрішніх справ до виконання своїх обов'язків. Чи не закороткою є пам'ять у народних найманців?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...