App Store Google Play

Тут вам не Лондон

17.08.2011 11:00
"Купппе, купппе, буд ласка", - просить вокзальну касирку чорношкірий студент, старанно придушуючи свою вроджену вимову французького штибу. Він тримає в руках багато українських гривень, тобто вони в нього є. І йому навіть усе одно коли їхати - можна й на день пізніше. Аби тільки в купе, обов'язково в купе. Тільки там у нього буде змога залягти на верхній полиці і сховатися від цих допитливих і недобрих слов'янських поглядів. А інколи й рук. Українці - ще ті расисти, він це затямив назавжди, краще від них подалі.

Та, схоже, касирка з роками встигла вписатись у потертий фасад вокзалу куди органічніше, ніж у горде звання працівника української залізниці. Вона робить вигляд,наче не розуміє, навіщо чорношкірому студентові їхати в купе. От не хочеться їй продавати купейного квитка - і квит! Такі ж претензії в неї й до мене. "Мужчина, я надєюсь, вам хотя би бєз постєлі?" - запитує вона з такою міною, ніби я, замовляючи купейний квиток, образив її найсвятіші почуття.

За великим рахунком, у нас із чорним ті самі проблеми. Тобто я також чорний. Ми обоє дратуємо касирку фактом свого існування. І що ще страшніше - своєю українською. Ми єдині на весь вокзал її носії. Чорношкірим студентам вона чомусь дається значно краще, ніж місцевому населенню. Вони, чорношкірі, справді вивчають і хочуть знати цю мову. На відміну від корінного народу, ці африканські хлопці й дівчата вперто визнають факт існування такої країни. Вони вірять, що є Україна. Вони ставляться до неї - ні, не з любов'ю - але все-таки значно краще за самих українців. Попри всі незручності, зумовлені нашим побутовим расизмом, вони часом у ній залишаються, з радістю рятують демографічні показники, обростають сім'ями. Тільки от на вулиці наших міст вони воліють виходити групами. Хоч на лекціях їм і кажуть, що українці - привітний та гостинний народ, позбавлений будь-яких фобій. Проте лекції то одне, а реальність - щось цілком інше.

З нашого дивану й Лондон здається не таким уже й далеким. "Заслать им туда наших десантников!", - пишуть російські братани-юзери, підкріплюючи свої пропозиції численними фото пикатих і веселих забіяк у тільняшках. І справді - наша десантура таки непереможна, особливо якщо йдеться про кидання пивними пляшками в дитячі голови. Справжні герої! Й нічим вони не гірші за всіх отих з "WOOLWICH" або "GHETTO BOYS". Хіба вони не зможуть підпалити кілька магазинів, винести звідти парочку телевізорів? Дивлячись на їхні рум'яні, хоч і не просмалені африканським сонцем, слов'янські щоки, можна з впевненістю сказати, що зможуть. Та й завалити кількох полісменів і так званих мирних жителів теж нє вапрос. Розім'яти, так би мовити, боки. Чого не зробиш заради встановлення соціальної справедливості!

Стали б у Білокам'яній морочитись через якихось чорних. Скільки їх уже передушили на гостинних московських вуличках? Тож ніхто й не подумає зважати на всіляких правозахисників, громадську думку, пресу. Преса взагалі діло десяте. Вона покликана обслуговувати потреби політиків напередодні виборів, а більше ніяких функцій на неї ніхто не покладав. Кому вони потрібні - соціальна справедливість, об'єктивна картина світу? І що з того, що когось там випадково вбили? Ще й чорного. Тьху ти, яка біда, ось у нас і не таких вбивали, та й зовсім не випадково. І чого, живемособі якось цілком спокійно далі. Без заворушень, без протестів. Дивимося по телевізорувсілякі юрмаліни, дискутуємо, як втримати американський долар. Або скільки ще дивних історичних знахідок і важливих наукових відкриттів встигне наробити російський прем'єр до виборів, яких ще амфор він понавитягує.

А ще у зв'язку з наближенням знаменної дати лічимо їх, українських героїв. Їх завжди стабільно десять, і вони теж при погонах та в тільняшках - княгиня Ольга, Ярослав Мудрий, вусань Кобзар. Дякувати Богу, це не в нас палає, а в Лондоні. У нашому ж суспільстві не існує ні еміґрантів, ні безробітних, ні бідних. По телевізору їх не показують - то значить їх і нема. Немає тих, хто міг би жити на соціальну допомогу від держави. Кого рівень соціальних виплат, рівень зарплат і загалом рівень життя міг би хоч якось хвилювати. У нас таких немає, нас усе влаштовує. "Головне, щоб не було війни", - вкрадливо запевняє телевізор. Навіщо нам якісь ґарантії чи права, якщо ми й без них щасливі?

Ми таки беремо свої купейні квитки, нам вдається зламати опір касирки. Це приносить надію: настане час, коли ці молоді чорношкірі хлопці, можливо, поборються за всіх нас. І саме від них нарешті народяться справжні українці.

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...