App Store Google Play

Місто подарувало ділкам 2 мільйони доларів – за карусель

29.07.2011 11:29

Як і очікувалось, не зважаючи на опір деяких депутатів та цілих фракцій, Дніпропетровська міська рада шостого скликання на своїй сесії 29 липня вирішила подарувати місцевим бізнесменам Корбану та Аксельроду 15 мільйонів гривень. Рішення до порядку денного внесено фінансовим департаментом міської ради на підставі рішення бюджетної комісії, яка, вочевидь, вважає ці гроші "зайвими".

Під час обговорення питання щодо можливості звільнення ТОВ "ГУМ" від обов'язкового внеску до міського бюджету на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста за введення в експлуатацію торговельно-розважального комплексу "Пассаж" та можливе відновлення фонтану після будівництва станції метро, голова фракції "Батьківщина" Максим Курячий виступив з жорсткою критикою проекту рішення.

Депутат зазначив, що 15 мільйонів гривень місто фактично дарує підприємцям після того, як вони зруйнували окрасу міста - центральний фонтан, і на його місці збудували карусель, на якій кататимуть городян по 15 гривень за круг. Для опозиції залишилися незрозумілими пістави подібного рішення - за які інвестиційні чи інші заслуги це ТОВ претендує на такі "не дитячі" пільги?

Депутат від Партії регіонів Вадим Рублевський, у свою чергу, зауважив, що ТОВ "ГУМ" - дуже "поважні та солідні бізнесмени", які вчасно та у повному обсязі сплачують всі зобов'язання, наприклад, по "Бібліотеці" (нагадаємо, що ділки під виглядом реконструкції фактично відібрали у міста величезну будівлю на розі вулиці Московської та проспекту Карла Маркса, після чого центральна міська бібліотека мала виїхати в нову будівлю на вулицю Леніна). А карусель - це подарунок громадянам міста від бізнесменів.

На цей виступ депутат від "Сильної України" Борис Васильєв зауважив, що ТРЦ "Пассаж" - аж ніяк не бібліотека, він щомісяця приноситиме власникам мільйони, тож на інфраструктуру міста вони могли б і виділити кошти.  Більш того, чи відбудують Корбан та Аксельрод зруйнований фонтан - ніхто не дасть гарантій, отже варто було би укласти з ними інвестиційний договір.

Втім наразі, як повідомла начальник фінансового департаменту, жодних гарантійних листів немає, мова йде лише про переговори щодо підписання цього документа.

Депутат виступив з пропозицією не поспішати, натомість детально вивчити питання, аби гарантувати виконання усіх зобов'язань та не допустити збитків, які може отримати місто від прийняття цього рішення. 

Цю доволі конструктивну дискусію обірвав міський голова Іван Куліченко, який поставив на голосування проект рішення у тому вигляді, у якому й вніс його до порядку денного, а саме - звільнити ТОВ "ГУМ" від внеску до бюджету без зобов'язань. Як це вже стало звичним у міській раді Дніпропетровська шостого скликання, питання було прийняте більшістю з Партії регіонів. "За" проголосували 76 зі 105 присутніх у сесійній залі депутатів. Проти рішення виступили лише 21.

Резюмуючи обговорення, ображений "непокірними" депутатами Куліченко вдався до відвертого хамства: "Цирк якийсь! Просто набридло! На кожній сесії два героя - не буду називати їх прізвища  (вочевидь, іван іванович мав на увазі депутатів Жукова з "УМ" та Курячого з "Батьківщини". - ред.). Питання ставлять, чимось незадоволені!"

До відомого висловлювання свого партійного лідера про "козлів, які заважають нам жити" Івану Івановичу залишилося зовсім трішки.

Альтернативні варіанти рішення по ТОВ "ГУМ" тим часом на голосування навіть не ставилися.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...