App Store Google Play

У Дніпродзержинську незаконно переоцінили землю

27.07.2011 09:22

Рішенням міськради від 15.12.2010 у м. Дніпродзержинську з 01.07.2011 уведена в дію нормативна грошова оцінка землі (НГОЗ) на рівні 202,37 грн. за 1 кв. м., що після встановленої законом індексації збільшилася до рівня 240 грн. за 1 кв. м. 

НГОЗ є базою для оплати земельного податку та орендної плати за землю. До 01.07.2011 у місті діяла НГОЗ, проіндексований рівень якої не перевищував 140 грн. за 1 кв. м.

Збільшення нормативної грошової оцінки землі з 140 до 240 грн. приведе до подорожчання орендної плати за землю приблизно на 70%. У випадку ж, якщо в підприємства є укладені договори оренди землі з коефіцієнтом меншим, ніж 3% від НГОЗ, орендні платежі за землю можуть збільшитися в 2,1 рази (70% * 3) при існуючому договірному коефіцієнті 1. 

Для великого підприємства таке підвищення зменшить його прибуток у розмірі від сотень тисяч гривень до десятків мільйонів, що безумовно негативно позначиться на обсягах виробництва й буде сприяти скороченню робочих місць.  Також питання підняття НГОЗ позначиться й на малому бізнесі, особливо ринках і малих архітектурних формах. Підприємці будуть змушені піднімати ціни на товари й послуги, їхній бізнес стане менш рентабельним.

Рішення міськради, яким з 01.07.2011 уведена в дію НГОЗ є незаконним, оскільки воно суперечить Податковому кодексу. Зміна будь-якого елемента податку в середині бюджетного року заборонена. На підставі цього й ряду інших порушень закону депутатом міськради Віталієм Купрієм був поданий адміністративний позов про скасування зазначеного рішення.

Незважаючи на повну обґрунтованість у червні 2011 суд першої інстанції відмовив депутатові в позові, справа спрямована для розгляду в Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд. У випадку виграшу в цьому суді всі платники земельного податку й орендної плати будуть урятовані необхідності платити незаконно підвищену плату за землю як у цьому, так й 2012 році.

Також у травні 2011 міськрада прийняла рішення, яким передбачається застосування 30% пільги промисловим підприємствам при переукладанні договорів оренди відповідно до нової НГОЗ. Ця норма незаконна, що підтверджується роз'ясненнями податкової адміністрації. Введення пільг усім без винятку платникам податку їхня зміна в середині бюджетного періоду заборонено. Тому, як повідомили нам правоохоронні органи, застосування пільги в 30 % приведе до збитків територіальної громади й стане основою для порушення кримінальних справ.

У такий спосіб єдино вірним рішенням у земельних відносинах у м. Дніпродзержинську є відмова від переукладання договорів оренди на умовах незаконних НГОЗ і пільг, а також захист прав землекористувачів у суді.

ГРАД-Дніпродзержинськ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...