App Store Google Play

Прокуратура перевіряє дніпропетровські супермаркети

22.07.2011 16:26
Прокуратурою Дніпропетровської області із залученням фахівців контролюючих органів організовано перевірки додержання вимог законодавства про безпечність і якість харчових продуктів у супермаркетах Дніпропетровська. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

За інформацією прес-служби, наразі перевірено супермаркети мережі «Рейнфорд» та «Фуршет». У ході перевірки робився відбір зразків продукції власного виробництва (салатів, м'ясних, рибних кулінарних та кондитерських виробів), змиви з обладнання, інвентарю, санітарного одягу та рук персоналу. Деякі зразки продукції виявилися нестандартними за санітарно-мікробіологічними показниками і є небезпечними до вживання. А у відібраних змивах виділено бактерії групи кишкової палички та золотистого стафілококу.

У зазначених супермаркетах тимчасово заборонено приготування і реалізацію салатів та кондитерських виробів, експлуатацію кулінарних, м'ясних та кондитерських цехів.

Відносно 9 працівників складено адміністративні протоколи за порушення санітарних правил, з яких 5 осіб вже притягнуто до відповідальності та накладено штрафи на суму 1 894 грн, застосовано фінансових санкцій на суму 1 573 грн.

Вилучено з обігу майже 2 тонни недоброякісної сировини тваринного походження на загальну суму 56,8 тис. грн. У двох супермаркетах зупинено діяльність цехів з переробки м'ясної сировини.

Через прострочення терміну реалізації та невідповідності інформації про продукцію знято з реалізації товарів на суму 110,6 тис. грн, накладено фінансових санкцій на загальну суму 33,2 тис. грн.

Крім того, виявилося, що у зазначених супермаркетах відсутні навіть відповідні експлуатаційні дозволи державних санітарної та ветеринарної служб, дозвільні документи на початок роботи від органів МНС.

Так наприклад, в холодильній камері супермаркету «Фуршет» виявлено зберігання м'ясної сировини та рибної продукції загальною вагою 1,7 тонни на суму 52,7 тис. грн. На дану продукцію відсутні документи, що підтверджують її походження, якість та безпеку. У зразках вказаної м'ясної сировини виявлено аеробні бактерії, які можуть призвести до харчових отруєнь.

А в супермаркеті «Універсам на Перемозі» в холодильній камері кулінарного цеху виявлено факт зберігання м'яса птиці бройлерів загальною вагою 160 кг з простроченим терміном придатності.

Перші результати перевірок показали, що вказані порушення носять масовий характер, а органи державного контролю, на які законом безпосередньо покладено обов'язок з недопущення реалізації недоброякісної продукції, недобросовісно ставляться до виконання своїх прямих функцій і як правило виявляють лише дріб'язкові порушення.

Наприклад, органами ветеринарної медицини у цьому році двічі проводилися перевірки на зазначених об'єктах та лише після перевірки прокуратури області зупинено незаконну діяльність кулінарних цехів.

Перевірки з зазначених питань ще тривають, по їх закінченні прокуратурою області буде вирішено питання щодо подальшої діяльності супермаркетів-порушників, відповідальності їх службових осіб та посадовців контролюючих органів за допущення вищезгаданих порушень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...