App Store Google Play

Реванш за Сталіна

21.07.2011 15:12
Патріот, котрий спиляв голову скульптурі Сталіна, заявляє, що проти нього сфабрикували обвинувачення в іншому злочині, який тягне на строк до десяти років в'язниці.

Василь Абрамів - 26-річний "тризубівець". Він особисто пиляв голову скульптурі Сталіна в Запоріжжі. Він сам прийшов в Запорізьке СБУ, щоби дати всі необхідні пояснення з цього приводу, а натомість майже на 4 місяці опинився за ґратами. В постанові суду про арешт пояснено - бо може переховуватися від слідства...

Зараз Василь окрім суду у справі Запорізького Сталіна переживає ще одне "випробування правосуддям". Його звинувачують у підпалі офісу Партії Регіонів у Галичі (Івано-Франківщина), що стався наприкінці грудня 2009 року. Хлопець запевняє, що до тої пожежі не має жодного відношення. В обвинувальному висновкові, складеному франківськми слідчими, стверджується: "Незважаючи на те, Абрамів В.З. не визнав свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів його вина повністю доведена зібраними та проаналізованими ... доказами".

«Вина повністю доведена»?

Після ознайомлення із обвинувальним висновком стає ясно, що переважна більшість анонсованих беззаперечних доказів стосується самого факту підпалу: дійсно була пожежа, інспектор МНС встановив причину - умисний підпал, заподіяно майнової шкоди на суму 10 740 грн. 10 коп. Серед обгорілих речей знайдено примірник газети "Бандерівець".

Василь не заперечує, що заносив газету до штабу ПР і мав там складну розмову про діяльність ОУН-УПА та національну ідею. Але, за його словами, працівники партосередку спершу повідомляли про його прихід, як про факт. А вже через кілька днів, на наступних допитах, дивним чином почали додавати, що, начебто, Василь пильно придивлявся до оточуючої обстановки.

Натяк на причетність Василя Абраміва до злочину починає вимальовуватися із показів працівників ДАІ, які зупиняли "тризубівця" на його авто неподалік від місця події вночі (саме тоді, коли це сталося). Як пояснює Василь, тоді він їхав до друзів, яким потрібна була термінова допомога.

«Тризубівець» наголошує, що в матеріалах справи зазначається, що на місці події знайдені відбитки пальців, які, імовірно, належать злочинцю. За словами Абраміва, відбитки пальців брали у всіх підозрюваних, які зазначені в матеріалах, окрім нього.

Але... "...Абрамів В.З. В 2009 році підпалив офіс Партії Регіонів в м. Галич Івано-Франківської області. Тарану П.Д. стало про це відомо від нього самого... Таран П.Д. Точно знає, що ... Абрамів В.З. вчинив цей підпал", - стверджує слідство в обвинувальному висновкові.

- Свідчення були незаконним методом витягнуті з мене, вони були дані під тортурами, - заявляє Пилип Таран. Він ще один із дев'яти обвинувачених за обезголовлення півфігури Сталіна. Пилипа затримали одним із перших - 9 січня на Франківщині. Там його і допитував слідчий Винник, який веде "гарячу справу" Абраміва.

- Я був хворий, у мене була киста на копчику. Вони (міліціянти - авт.) затискали ту кисту, і було занадто боляче. Мені дали стопку паперів, щоби я підписав і написав, що від очної ставки з Абрамівим відмовляюся, - зазначив Таран.

Юнак розповів, що не бачив змісту паперів, які його змусили підписати. А про сам підпал він і не може нічого точно знати, бо в той час перебував у іншій частині країни. Заяву про те, що ці свідчення були вибиті Пилип також робив у Жовтневому райсуді в Запоріжжі 21 квітня цього року. У Конституції України чітко зазначено: «Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях». А схоже, що аргументи обвинувачення тільки на цьому і ґрунтуються.

Ще раз про припущення

Це не єдиний момент в обвинувальному висновку який викликає, м'яко кажучи, певні сумніви. Нарешті пора сказати, що інкримінують Василеві "стару знайому" ч.2 ст. 194 (ту ж що й за Сталіна) - нанесення матеріальних збитків у особливо великих розмірах або небезпечним шляхом. При чому другу кваліфікуючу ознаку чомусь слідство у висновку не розкручує, а всі акценти зміщені у сторону матеріальних збитків.

Тут же у висновку зазначено, що майновою шкодою в особливо великих розмірах є така, що перевищує суму 181 500 грн. включно. Нагадаю, майнова шкода внаслідок пожежі в 2009 році оцінена у 10 740 грн. 10 коп.

Прірву між логічними висновками і викладеним у документі слідства аргументами допоможе подалати тільки добра уява, якою, схоже, не обділені автори висновка. Шкода в особливо великих розмірах спирається на суму в майже мільйон гривень (989 637 грн 75 коп.) - у стільки оцінена вся будівля, де знаходився офіс ПР. Такою була би матеріальна шкода, якби весь будинок згорів вщент. Виходить, що Василя вирішили притягти до відповідальності не за подію, яка в дійсності відбулася, а за принципом "а от якби"? Тобто це ті самі припущення, на яких обвинувачення не може ґрунтуватися (за законом).

Чому воскресла забута справа?

Василь Абрамів ділиться роздумами з цього приводу: "Я думаю, що це замовлення влади на нас, чи то вони хочуть помститися за Сталіна". Адже адвокати, які займаються запорізькою справою, переконані, що є всі підстави для винесення якщо не виправдального рішення, то перенесення справи із кримінальної у цивільно-правову площину.

- Я з Галицького району? З Галицького. Що сталося в Галицькому районі? А, підпал був... Ну добре - на нього підпал, - пояснює Василь, чому саме він став об'єктом "замовлення".

- Ця справа керується з Києва. У мене в справі є телеграми з міністерства (Абрамів вказує на керівника слідчого управління МВС Василя Фаринника - авт.), де вказівки: розпрацювати Абраміва Василя в Запорізькому СІЗО на кримінальні справи, подібні до підпалу. Чіткі вказівки на заказ. Не "знайти злочинця", а чітко вказано на мене, - розповідає Василь.

Як "розпрацьовували" - теж не важко здогадатися. Василь стверджує, що найбільше йому дісталося саме через цей підпал.

- Сам замначальника карного розшуку облуправління МВС (в Запорізькій області - авт.) руку приклав до мене, - розказує Абрамів. - Коли я ходив по своє посвідчення водія (вже після звільнення з СІЗО - авт.) - я його побачив і пізнав. Хоч я в своїх свідченнях в прокуратурі писав, в якому кабінеті, які сходи, на якому поверсі, можу описати людей, які мене били, знущалися з мене. Я описував, як мені давали по шиї, як копали мене, під крісла кидали... Прийшла відповідь - складу злочину не виявлено. Більше нічого.

З обвинувального висновку видно історію розслідування. Справу порушили 20 грудня 2009 року - одразу після підпалу.

- Мене забирали зразу ж 21 грудня, тримали від обіду до 12 ночі, допитували, погрожували розправою, я тоді звертався в прокуратуру. До мене приїхав міліціонер зі служби безпеки міліції, я йому розказав про те, як наді мною знущалися. Потім та справа затихла, ніби, - згадує Василь Абрамів.

У квітні 2010 року справу було зупинено, оскільки не встановлено особу злочинця. Поновлено ж слідство 9 січня 2011 року - наступного дня після початку масових затримань членів ВО «Тризуб». Тою ж датою видається постанова про порушення цієї кримінальної справи проти семи «тризубівців», які були в числі перших затриманих.

22 січня, коли Абрамів вже був затриманий - тобто перебував у повному розпорядженні міліції - обвинувачення знімається з попередніх «підозрюваних», і справу порушують проти Василя. Надалі він лишається єдиним обвинуваченим у підпалі півторарічної давнини.

29 липня відбудеться чергове слухання суду над Абрамівим - має початися розгляд справи по суті. Якщо суд буде відкритим (як і попереднє засідання), матимем можливість почути, чи існують дійсно вагомі аргументи, здатні довести причетність Абраміва до злочину, який йому інкримінують. Бо наразі у цьому виникають вагомі сумніви.

- Слідчий Винник хвалився мені, що він вже не майор, а підполковник за цю справу, - сумно посміхається Василь.

В ЦГЗ облуправління міліції в Івано-Франківській області нам підтвердили, що Юрій Винник дійсно наразі перебуває у званні підполковника. Хоча ще 11 березня він підписався під Василевим обвинувальним висновком як майор міліції.


фото Олени Білозерської

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...