App Store Google Play

В Україні нема кому працювати

20.07.2011 12:44
Український ринок праці впевнено вибирається з кризи. Експерти стверджують, що влітку 2011 року кількість вакансій значно збільшилась порівняно з минулим роком.

"У червні вакансій стало на 33% більше в порівнянні з травнем. І в чотири рази - в порівнянні з червнем 2010-го", - розповів Юрій Палийчук, фахівець з досліджень і комунікацій міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Причому, зазначає видання "Сегодня", ріст йде з початку року. "Кількість вакансій найбільше виросла у банківській сфері (у 3,1 рази), бухгалтерії і фінансах підприємства (у 3 рази), в HR-сфері (у 2,6), фармацевтиці (2,5), IT-технологіях (2,5), логістиці (2,4)", - розповіла Ольга Климова, менеджер зі зв'язків з громадськістю порталу rabota.ua.

Водночас робочих місць поступово стає більше, ніж працівників. За даними порталу rabotaplus.com.ua, за станом на сьогоднішній день на 20 700 вакансій претендують лише 7,5 тисяч осіб, або 2 людини на 5 місць. До того ж для одного айтішника знайдеться одразу 5 вакансій, для невибагливого студента, який тільки-но починає кар'єру, - аж 13 місць, а от керівникам поки складно: тут на три вакансії - чотири охочих. Втім, рекрутери запевняють, що і на начальників попит зростає, пише видання.

"Найбільшим попитом серед ТОПів - HR-керівники, фіндиректори, керівники підрозділів, причому 80% вакансій пов'язано з розвитком бізнесу, відкриттям нових напрямків", - розповіла Наталія Лук'яненко, старший консультант компанії Brain Source International.

Щоправда, такий надлишок роботи може пояснюватися ще й тим, що влітку активність працедавців зростає, а потенційних працівників - падає. Багато претендентів планують виходити на нову роботу з осені, з новими силами, а компанії активно шукають співробітників і влітку теж. "Для деяких видів бізнесу літо - період найбільшої активності: пивні компанії, виробництво і продаж напоїв і морозива, турбізнес, сільгосппідприємства", - продовжила Лук'яненко.

Видання відзначає цікаву деталь: працедавці в середньому готові платити працівникам навіть більше, ніж ті чекають. Скажімо, керівники просять, в середньому по країні, 9 тис. грн, тоді як їм готові платити 10 700, будівельникам готові платити на тисячу гривень більше, 6 тисяч проти 5, - запевняють на порталі rabotaplus.com.ua.

Нагадаємо, за даними офіційної статистики у червні 2011 року в Україні налічувалось 506 тисяч безробітних, більшість з яких мешканці міст (307 тисяч людей)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...