App Store Google Play

Восени буде студентська революція?

18.07.2011 09:20

Довгий навчальний рік (вересень 2010 - червень 2011 рр.), що вже минув, ознаменувався бурхливими студентськими акціями протесту у відповідь на псевдоініціативи та нововведення міністра освіти Дмитра Табачника.

У 2010 р. була видана постанова Кабінету міністрів «Про введення платних послуг у ВНЗ». У відповідь на це в усіх обласних центрах України вийшли на протести близько 20-23 тисяч студентів. І цю постанову довелося скасувати. Крім освітніх і гуманітарних проблем, маємо зубожіння практично всього населення країни, нову пенсійну реформу, інфляцію. Все це в купі налаштовує населення України проти реформ уряду Азарова-Тігіпка-Табачника. Якщо економічна ситуація до осені цього року не покращиться, нові масові акції протесту неминучі. З початком нового навчального року активізується молодь - потужна сила всіх опозиційних рухів, тому що нагальна проблема отримати якісне і недороге навчання залишається.

Дніпропетровська «Студентьска Свобода» є головною опозиційною опорою студентства на Січеславщині. У нас на меті проведення акцій протесту восени 2011 року у великих містах Дніпропетровської області. Адже проти останніх нововведень в освіті вийдуть протестувати не тільки студенти, а й збіднілі викладачі, і батьки студентів та школярів. Якщо ж законопроект міністра Табачника приймуть - революція практично неминуча. Вона може початися зі звичайних студентських локальних акцій протесту, але згодом перерости в загальнонаціональну. Економічна і соціальна ситуація в Україні сьогодні вимагає реагувати тільки так.

Звичайно, в кожному університеті України є лояльні до керівництва, і до міністра Табачника, студенти, які заради кар'єри готові підтримувати ту чи іншу кандидатуру, яку їм вкаже адміністрація вишу. На мітинги підтримки реформ міністра Табачника студенти приходили за гроші або через страх, що їх виключать з вишу. Деяких студентів навіть планомірно залякують, мовляв не складеш сесію, заберуть в армію, і таке інше. Як альтернативу їм пропонують відвідувати зібрання, де мають приймати черговий "одобрямс" від міністра Табачника, чи мітинг на його підтримку. Проте ця підтримка малочисельна. Купка кар'єристів-кон'юнктурників, які хочуть собі пригріти місце біля міністра освіти, не робить «погоди» в студентському середовищі.

Сьогодні студентство практично не має впливу на рішення професорсько-викладацького корпусу. Є так звані незалежні профспілки і органи самоврядування, які створюються незалежно від керівництва університету, об'єднують такі самі спілки інших університетів і виступають як незалежний орган. Вони не відбивають у повній мірі інтереси студентства, бо не можуть впливати на університет безпосередньо, а той може їх ігнорувати, так як відповідно до університетських положень, немає пункту, що представники самоврядних структур можуть входити до Вченої ради чи інших керівних органів. Вплив студентського самоврядування в самому університеті є мінімальним. Але шанс на те, що саме незалежні студентські профспілки і організації сформують ядро, яке змусить політиків прийняти відповідний закон, що допустить студентів до реального управління вишами, таки існує.

Зараз в Україні всі демократичні процеси згорнуті, але чим більший тиск - тим більша протидія. І ректорам врешті-решт доведеться йти на поступки студентам. Одна з найбільших проблем молоді - це відчуття приреченості і неможливості реалізуватися у власній країні, бо проблемою номер один у нас є трудова міграція з Африки та Азії, інших регіонів. Це студенти з Китаю, Нігерії, Камеруну, Вірменії, Азербайджану та Індії, які після закінчення українських вишів не повертаються до себе на батьківщину, а залишаються в Україні, займаючи місця українських випускників. Українцям працевлаштуватися за фахом, навіть отримавши диплом, вкрай важко. Багатьом випускникам вишів, аби вижити, треба або шукати якісь підробітки, або перепрофільовуватися, чи навіть їхати за кордон.

В Україні існує гостра проблема з житлом для молоді, особливо у великих містах, таких як Дніпропетровськ та Кривий Ріг. Для молоді немає доступних іпотечних кредитів. Все, що може надати держава - це старі гуртожитки-хрущовки, в яких жити не можливо, так як капітальний ремонт не робився більше тридцяти років. Студентство виживає як може, воно кинуте напризволяще. Все більше студентів приходять до висновку, що влада корумпована і антиукраїнська. Одним з представників цієї влади є і міністр освіти.

Дмитро Табачник - фігура повністю антиукраїнська. У нас не буде європейської системи освіти доти, доки він буде у кріслі міністра освіти. Його відставка буде пересторогою усім наступним міністрам - не можна виконувати забаганки Кремля, який і надалі працює за моделлю померлого Радянського Союзу. Крім того, треба очищувати і керівництво вишів, що після обрання Табачника міністром освіти, стрункими рядами пішли у Партію регіонів. Багато ректорів не чисті на руку - беруть хабарі. Тому в нашій прогнилій системі освіти й існує кругова порука. Всі хто працює у цій галузі залежать від Табачника, тому виходячи на протести разом із студентством, викладачі вишів чи вчителі шкіл можуть потрапити під гарячу руку міністра освіти. Звичайно, для змін в освіті на краще, звільнення одного міністра Табачника буде замало - потрібне оновлення ректорських кадрів. Але звільнення теперішнього міністра освіти необхідне, як перший крок до системних змін в цій сфері. Велику допомогу можуть надати, після повернення додому, молоді кадри, що вчаться в Європі. Їх знайомство з європейським досвідом розбудови освітньої галузі може бути корисним і в Україні, хоча на шляху розбудови української системи освіти за європейськими зразками багато перешкод. Одна з основних - українофоб на посаді міністра освіти.

Денис Ковальов голова Дніпропетровської обласної організації ВМГО «Студентська Свобода»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...