App Store Google Play

Екс-мера Новомосковська продовжують судити

15.07.2011 17:27
Сьогодні, 15 липня під час чергового судового засідання в Індустріальному районному суді екс-мер Новомосковська Віктор Літвіщенко звернувся до судді Дружиніна з проханням закрити порушену проти нього кримінальну справу, зважаючи на відсутність складу злочину. Проте суд вирішив продовжити розгляд цієї кримінальної справи.
Про це пише газета "Лица".

"Я звернувся до наукових установ державного значення з проханням зробити експертні висновки стосовно порушеної проти мене кримінальної справи і заповнити провали і недоробки досудового слідства. Зокрема, звернувся в інститут громадянства і права ім. Корецького НАН України і в Науково-дослідний інститут. Цим інститутам, серед іншого, надано право проводити науково-правові судові і позасудові дії. Висновки цих фахівців однозначно показують необґрунтованість висунутих мені звинувачень", - заявив Віктор Літвіщенко.

Зокрема, екс-мер Новомосковська надав виписки з висновків експертів, де говориться що передача одного комунального підприємства на баланс іншого комунального підприємства у межах однієї територіальної громади правомірно і не є порушенням, а тим більше злочином. Також у висновку експертів говориться, що згідно з законом про місцеве самоврядування мер зобов'язаний підписувати рішення колегіального органу - міськради.

"Закон не передбачає відповідальності міського голови за підписання рішень колегіального органу. Це не викликає нерозуміння ні у мене ні у юристів-професіоналів і учених, але чомусь це усе незрозуміло слідству", - висловив здивування Віктор Літвіщенко.

У свою чергу старший помічник прокурора Індустріального району Олена Шеремет заявила, що вважає закриття цієї справи передчасним, оскільки суд ще не заслуховував свідків.

У результаті, порадившись, суд прийняв рішення продовжити розгляд цієї кримінальної справи.

Нагадаємо, Віктора Лиівіщенко звинувачують по двох статтях Карного Кодексу України - "Розтрата майна" і "Перевищення влади або службових повноважень" (ст. 191 ч.5, ст. 365 ч.3 УК України), що передбачає до 12 років позбавлення волі.

Також нагадаємо, що відпрацювавши 16,5 років міським головою, 21 вересня 2010 року мер Літвіщенко був заарештований і поміщений до СІЗО м. Дніпропетровська. Більше доби до нього не допускали адвоката. Під вартою він провів 65 діб: з 21 вересня до 25 листопада 2010 р. (нині - на підписці про невиїзд).

За словами Віктора Літвіщенка, саме в день арешту, 21 вересня 2010 р., він заявив у міськвиконкомі про намір знову балотуватися на пост міського голови Новомосковська. А раніше відмовився послідувати проханню голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула вступити до Партії регіонів України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...