App Store Google Play

Екс-мера Новомосковська продовжують судити

15.07.2011 17:27
Сьогодні, 15 липня під час чергового судового засідання в Індустріальному районному суді екс-мер Новомосковська Віктор Літвіщенко звернувся до судді Дружиніна з проханням закрити порушену проти нього кримінальну справу, зважаючи на відсутність складу злочину. Проте суд вирішив продовжити розгляд цієї кримінальної справи.
Про це пише газета "Лица".

"Я звернувся до наукових установ державного значення з проханням зробити експертні висновки стосовно порушеної проти мене кримінальної справи і заповнити провали і недоробки досудового слідства. Зокрема, звернувся в інститут громадянства і права ім. Корецького НАН України і в Науково-дослідний інститут. Цим інститутам, серед іншого, надано право проводити науково-правові судові і позасудові дії. Висновки цих фахівців однозначно показують необґрунтованість висунутих мені звинувачень", - заявив Віктор Літвіщенко.

Зокрема, екс-мер Новомосковська надав виписки з висновків експертів, де говориться що передача одного комунального підприємства на баланс іншого комунального підприємства у межах однієї територіальної громади правомірно і не є порушенням, а тим більше злочином. Також у висновку експертів говориться, що згідно з законом про місцеве самоврядування мер зобов'язаний підписувати рішення колегіального органу - міськради.

"Закон не передбачає відповідальності міського голови за підписання рішень колегіального органу. Це не викликає нерозуміння ні у мене ні у юристів-професіоналів і учених, але чомусь це усе незрозуміло слідству", - висловив здивування Віктор Літвіщенко.

У свою чергу старший помічник прокурора Індустріального району Олена Шеремет заявила, що вважає закриття цієї справи передчасним, оскільки суд ще не заслуховував свідків.

У результаті, порадившись, суд прийняв рішення продовжити розгляд цієї кримінальної справи.

Нагадаємо, Віктора Лиівіщенко звинувачують по двох статтях Карного Кодексу України - "Розтрата майна" і "Перевищення влади або службових повноважень" (ст. 191 ч.5, ст. 365 ч.3 УК України), що передбачає до 12 років позбавлення волі.

Також нагадаємо, що відпрацювавши 16,5 років міським головою, 21 вересня 2010 року мер Літвіщенко був заарештований і поміщений до СІЗО м. Дніпропетровська. Більше доби до нього не допускали адвоката. Під вартою він провів 65 діб: з 21 вересня до 25 листопада 2010 р. (нині - на підписці про невиїзд).

За словами Віктора Літвіщенка, саме в день арешту, 21 вересня 2010 р., він заявив у міськвиконкомі про намір знову балотуватися на пост міського голови Новомосковська. А раніше відмовився послідувати проханню голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула вступити до Партії регіонів України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...