У Дніпропетровському міському телевізійному театрі покажуть прем'єру документального фільму про відомого українського письменника-дніпропетровця Валер'яна Підмогильного. Цього письменника називають одним і найпотужніших прозаїків свого часу, блискучим перекладачем. У його творчості знайшло детальне відображення життя Катеринослава першої чверті ХХ століття. Але талановитого митця знищили сталінські репресії.
Валер'ян Підмогильний був одним із 1111 в'язнів Соловецького табору особливого призначення, розстріляних 3 листопада 1937 року в Карелії за постановою УНКВД. Тоді було знищено близько 300 митців-літераторів покоління 20-х років. Як повідомляють у телевізійному театрі, фільм про Підмогильного стане першим у циклі "Розстріляне відродження".
Презентація фільму відбудеться 15 липня о 16-00 у залі для глядачів Дніпропетровського міського телевізійного театру (вул. Рогальова,9). Хронометраж фільму - 30 хвилин. Додаткова інформація за телефонами: (0562) 38-52-60, 36-15-09.
Автор: Зоя КРАСОВСЬКА