App Store Google Play

У Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка Якова Басова

13.07.2011 11:24

8 липня Художній музей Бахчисарайського історико-культурного заповідника відсвяткував своє 15-ліття. Співробітники Дніпропетровського художнього музею привітали колег з ювілеєм - саме 8 липня після святкових урочистостей у Бахчисарайському Художньому Музеї було відкрито виставку Петриківських творів з фондів нашого музею. Вона працюватиме там упродовж місяця.

Натомість Бахчисарайський художній музей надав для експонування у Дніпропетровську твори зі своєї колекції - понад 40 акварелей Якова Басова (1914-2004). Це вже друга виставка цього художника у Дніпропетровському художньому музеї.

Кримського маляра, графіка, пейзажиста, члена Спілки художників України, Народного художника України Якова Олександровича Басова часом називають патріархом кримського малярства. Початкову художню освіту він отримав у студії академіка живопису Миколи Самокиша у Сімферополі. З 1932-го по 1937-й навчався в Академії мистецтв у Ленінграді. 1941-го Басов пішов на фронт і повернувся до мистецького життя 1946-го. Відтоді художник мешкав у Криму - в Алупці та Ялті.

1996-го Яків Олександрович став лауреатом Державної премії Автономної республіки Крим і почесним громадянином Алупки. 2000-го Басова названо Популярною особистістю року - його ім'я увійшло до збірки «Дух личности вечен» серії «Жизнь замечательных людей Крыма».

Роботи Басова експонувалися на понад 60 персональних і на численних колективних виставках в Україні, Росії; на 37 виставках у 22 країнах світу, в тому числі у Канаді, Нідерландах, Австрії, США, Італії, Англії, Франції.

Твори Якова Олександровича входять до колекцій 42-х музеїв України й Росії, а також до приватних колекцій в Україні, Росії, Японії та США. Приголомшлива щедрість художника проявилася у даруванні більше 600 своїх творів музеям Криму й іншим організаціям: Алупкінському державному палацово-парковому музею-заповіднику, Кримському Академічному російському драматичному театру ім. М. Горького, Алуштинському будинку-музею академіка архітектури А. Н. Бекетова, Ялтинському Державному об'єднаному історико-літературному музею, місту Алупці, Художньому музею Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Художньому музею міста Керчі, Севастопольському художньому музею, Лівадійському палацу-музею, Сімферопольському художньому музею.

Як повідомили Дніпрограду організатори, виставка акварелей Якова Басова у Дніпропетровському художньому музеї триватиме до 14 серпня. Куратор виставки - директорка музею Тетяна Іванівна Шапаренко (47-32-65)

Після вернісажу, о 18.00, у музеї розпочнеться концерт скрипальки Ольги Кутакової та гітаристки Дар'ї Черниш.

Пролунають твори яскравих композиторів-класиків кінця XVIII - І половини ХІХ століття: Фернандо Каруллі, Мауро Джуліані, Нікколо Паганіні й інших.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...