App Store Google Play

Козаки засудили дії своїх псевдоколег

13.07.2011 11:03

Рада козацьких організацій, що входять до Фонду імені Івана Дмитровича Сірка, засудила діяльність проросійських козацьких організацій в Криму, заявивши, що останні не мають нічого спільного з козацьким патріотичним рухом в Україні.

Текст відповідної заяви надійшов до Дніпрограду від прес-сужби Фонду.

Як йдеться в заяві, 4 травня 2011 року в Берегівському районі поблизу міста Феодосії за ініціативи проросійських козацьких організацій, всупереч закликам митрополита Сімферопольського і Кримського УПЦ МП Лазаря, без дозволу місцевої влади було встановлено поклінного хреста.

6 травня 2011 року Рада Міністрів Криму та Берегівська сільська рада одночасно подали позов до Господарчого суду АР Крим про незаконне встановлення споруди та її демонтаж.

20 травня 2011 року було отримано Рішення Господарчого суду АР Крим на примусовий демонтаж хреста.

1 липня 2011 року за рішенням суду споруду хреста було демонтовано.

2 липня 2011 року активісти проросійських козацьких організацій здійснили намагання повторного встановлення поклінного хреста.

Але на перешкоді цих незаконних дій став загін спеціального призначення «Беркут». Користуючись поклінним хрестом як тараном, козаки накинулись на правоохоронців. Сталася сутичка. В результаті правомірних силових дій проти нападників були застосовані спецзасоби. Взаємне поборювання призвело до чисельних травм, що одержали нападники. Організатор незаконної акції був затриманий.

Козацькі організації, що входять до козацького благодійного Фонду «Меморіал Івана Дмитровича Сірка», детально вивчили ситуацію, що склалася завдяки діяльності проросійських козацьких організацій в Криму. Зокрема, до міста Феодосія була направлена уповноважена група осіб, які на місці, спілкуючись з місцевим населенням, намагались зрозуміти причину конфлікту.

Виявилось, що переважна більшість місцевого населення негативно ставиться до проросійського козацтва. Адже вони своєю відкритою сепаратисткою діяльністю вносять дестабілізацію в нормальний розвиток Автономної Республіки Крим, поширюють на півострові ксенофобські настрої, міжнаціональну та міжконфесійну ворожнечу. Постійно нагнітаючи політичну ситуацію, зневажаючи національні символи України, висловлюючи відверті антиукраїнські гасла, закликаючи до повалення діючої влади та порушення територіальної цілісності України, ці організації відверто заявляють, що діють в інтересах Російської Федерації. Значна кількість членів цих організацій є громадянами Росії.

"Обговоривши ці події на Радах козацьких організацій, що входять до Фонду імені Івана Дмитровича Сірка, ми висловлюємо глибоке занепокоєння діяльністю проросійських козацьких організацій в Криму і рішуче засуджуємо їхні явно сплановані провокаційні події, що не мають нічого спільного з козацьким патріотичним рухом в Україні", - підкреслюється в заяві Фонду.

відео "Як російські казакі з хрестом, мов із тараном, ходили"

відео "Як росісйьскі казакі в Б-га вірують"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...