App Store Google Play

Дніпропетровські «нашоукраїнці» впорядкували Меморіал на 9-му кілометрі

07.07.2011 17:34

6 липня активісти Дніпропетровської обласної організації «Нашої України» на чолі з її головою, членом президії Політради партії Віктором Гноєвим впорядкували територію довкола Монументу жертвам політичних репресій та голодоморів на 9-му кілометрі Запорізького шосе. Зокрема, було прибрано сміття, викошено бур'ян, поновлено гранітне облицювання.

Про це повідомляє прес-служба партії.

Необхідність цих робіт була викликана тим, що, на жаль, вже кілька місяців комунальні підприємства не знаходять можливості хоча б мінімально доглянути Меморіал. Як наслідок - територія захаращуються сміттям, заростає бур'яном, декоративні рослини гинуть (без поливу вже засохло близько половини дерев та хвойних кущів), гранітне облицювання почало осипатися.

Керівництво Дніпропетровської обласної організації "Нашої України" найближчим часом звернеться до обласної влади з вимогою повідомити, які роботи з обслуговування Меморіалу все ж таки будуть виконуватись комунальниками з тим, щоб запропонувати свою допомогу.

В разі, якщо прийнято рішення саме таким чином економити бюджетні кошти, "Наша Україна" та її партнери з числа партій та громадських організацій візьмуть на себе обов'язок і у подальшому тримати це святе для національної пам'яті місце у належному стані.

Дніпропетровська "Наша Україна" також звертається до мешканців обласного центру та околиць утриматись від вживання на території Меморіалу спиртних напоїв та використання цього місця у якості майданчика для запуску феєрверків. Адже Меморіал збудований на місці поховання тисяч дніпропетровців, закатованих комуністичною тоталітарною владою.

Нагадаємо, що на 9-му кілометрі Запорізького шосе Дніпропетровщини був розташований спеціальний об'єкт НКВС, де у 30-ті - на початку 50-х років ХХ ст. ховали засуджених до розстрілу жертв політичних репресій. За архівними даними, в цей період у Дніпропетровську загалом було страчено понад 5 тисяч осіб.

Центральним елементом Меморіалу є скульптура знесиленої жінки з померлою дитиною на руках заввишки 6,4 м (найвища скульптура увічнення пам'яті жертв політичних репресій та голодоморів в Україні). Меморіал було відкрито на виконання відповідного Указу Президента України за особистої участі Віктора Ющенка в листопаді 2008 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...