App Store Google Play

Авіакомпанію Коломойського можуть оштрафувати на 120 мільйонів

06.07.2011 12:39

Колегія Антимонопольного комітету на засіданні у середу розгляне питання накладення штрафу на авіакомпанію "Дніпроавіа" за зловживання монопольним становищем.

Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на повідомлення прес-служби АМКУ.

Перевірки "Дніпроавіа" почалися ще в лютому за скаргою МАУ та Державіаслужби, які заявили про "штучні обмеження з боку "Дніпроавіа" при виділенні слотів на польоти в аеропорт "Дніпропетровськ", власником якого є ця авіакомпанія, для перевізників, які не є учасниками альянсу "Українська авіаційна група" (УАГ; об'єднує "Аеросвіт", "Донбасаеро", "Дніпроавіа").

У МАУ заявляли, що близько двох років намагалися отримати слоти на польоти до Дніпропетровська, але в аеропорту відмовляли у їх видачі або ігнорували запити компанії, що й стало причиною її звернення в АМКУ.

В "Дніпроавіа" пояснювали, що аеродром відмовляв МАУ через технічні обмеження на прийом суден вантажопідйомністю понад 50 тонн, включаючи Boeing 737, на яких літає МАУ.

Хоча після звернення компанії в АМКУ в березні МАУ все ж таки отримала дозвіл на польоти.

Як з'ясувалося, аеропорт надав дозволи лише на регулярні рейси, відмовивши МАУ в утвердженні чартерної програми.

"Аеропорт може приймати обмежене число середньомагістральних літаків. Для чартерних польотів МАУ може скористатися аеропортом "Запоріжжя", - розповіло джерело в "Дніпроавіа".

За його словами, компанія направила в АМКУ документи, що підтверджують обмеження аеропорту.

Серед них - рекомендація профільного інституту "Украеропроект", який досліджував стан смуги та руліжних доріжок і рекомендував обмежити прийом літаків вантажопідйомністю понад 50 тонн.

У МАУ заявляють, що, за повідомленням самого аеропорту, за добу він може приймати до п'яти рейсів на "важких" літаках, з яких МАУ отримала лише один.

В авіакомпанії зазначають, що з січня по квітень чотири рази подавали заявку на слоти для чартерів з Дніпропетровська в Анталью.

"Спочатку ми запитували чотири частоти, потім три. Слоти розподілялися з 20 по 30 січня, а 22 квітня ми отримали відповідь аеропорту, що через обмеження на прийом Boeing-737 нам відмовлено", - розповіла прес-секретар МАУ Євгенія Сацька.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...