App Store Google Play

Дніпропетровщина приваблює нелегальних іммігрантів з Азії

05.07.2011 15:52
Як свідчать дані ООН, потік нелегалів до України за останнє десятиліття збільшився приблизно в 20 разів. Організація вважає, що зараз в країні проживають близько 7 мільйонів нелегальних мігрантів. Нелегалів із Азії все більше приваблює Дніпропетровщина. З початку року їх виявили понад півтори сотні, торік - на кілька десятків осіб менше. Основна маса нелегально прибулих - із Узбекистану. Вони здебільшого працюють на ринках, живуть в антисанітарних умовах - по кілька родин у тісному приміщенні. Між тим спеціальних центрів для нелегалів в області досі немає. До відправлення додому затриманих доводиться утримувати аж у Чернігові.

За неофіційними даними, у Дніпропетровську не один десяток узбецьких родин. Тільки з початку нинішнього року міграційні служби виявили і затримали 158 нелегальних мігрантів. Чотири десятки з них відправили на батьківщину під конвоєм.

Більшість перебувала в Україні після закінчення тримісячного строку первинної реєстрації, бо не мала коштів на виїзд або не хотіла повертатись через економічні негаразди на батьківщині. Частину нелегалів виявили у студентському середовищі: відраховані з вишів, вони переховувались у співвітчизників, які живуть в Україні легально.


Заробляють на життя нелегали у Дніпропетровську в основному торгівлею, розповідає заступник начальника відділу з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Дніпропетровського міського управління ГУ МВС України в Дніпропетровській області, майор міліції Наталя Мельниченко.


«Потягом «Ташкент-Харків» привозить дуже багато громадян Узбекистану. Вони закуповують на харківському ринку Барабашова товари, одяг і роз'їжджаються по всій Україні», - зауважує Мельниченко.


Щоб відправити у примусовому порядку одного нелегального мігранта додому, міграційні служби витрачають кілька сотень доларів. В країни Азії нелегалів часто повертають літаком.

Між тим у Дніпропетровській області досі немає жодного пункту тимчасового перебування для нелегальних іммігрантів.

Нелегальна міграція - проблема, позбутись якої важко, кажуть правоохоронці. Вистежити іноземця з простроченими чи з фальшивими документами неможливо, тим більше, коли він переховується.

Стежити за нелегальними міграційними процесами взагалі в Україні складно. Орган, який би спеціально займався такими спостереженнями, наразі відсутній, зазначають у Головному управлінні статистики в Дніпропетровській області.


За даними міграційних служб, нелегально жити на Дніпропетровщині намагаються переважно мешканці країн пострадянського простору - Молдови, Узбекистану, Таджикистану, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Росії.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...