App Store Google Play

Дніпропетровщина приваблює нелегальних іммігрантів з Азії

05.07.2011 15:52
Як свідчать дані ООН, потік нелегалів до України за останнє десятиліття збільшився приблизно в 20 разів. Організація вважає, що зараз в країні проживають близько 7 мільйонів нелегальних мігрантів. Нелегалів із Азії все більше приваблює Дніпропетровщина. З початку року їх виявили понад півтори сотні, торік - на кілька десятків осіб менше. Основна маса нелегально прибулих - із Узбекистану. Вони здебільшого працюють на ринках, живуть в антисанітарних умовах - по кілька родин у тісному приміщенні. Між тим спеціальних центрів для нелегалів в області досі немає. До відправлення додому затриманих доводиться утримувати аж у Чернігові.

За неофіційними даними, у Дніпропетровську не один десяток узбецьких родин. Тільки з початку нинішнього року міграційні служби виявили і затримали 158 нелегальних мігрантів. Чотири десятки з них відправили на батьківщину під конвоєм.

Більшість перебувала в Україні після закінчення тримісячного строку первинної реєстрації, бо не мала коштів на виїзд або не хотіла повертатись через економічні негаразди на батьківщині. Частину нелегалів виявили у студентському середовищі: відраховані з вишів, вони переховувались у співвітчизників, які живуть в Україні легально.


Заробляють на життя нелегали у Дніпропетровську в основному торгівлею, розповідає заступник начальника відділу з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Дніпропетровського міського управління ГУ МВС України в Дніпропетровській області, майор міліції Наталя Мельниченко.


«Потягом «Ташкент-Харків» привозить дуже багато громадян Узбекистану. Вони закуповують на харківському ринку Барабашова товари, одяг і роз'їжджаються по всій Україні», - зауважує Мельниченко.


Щоб відправити у примусовому порядку одного нелегального мігранта додому, міграційні служби витрачають кілька сотень доларів. В країни Азії нелегалів часто повертають літаком.

Між тим у Дніпропетровській області досі немає жодного пункту тимчасового перебування для нелегальних іммігрантів.

Нелегальна міграція - проблема, позбутись якої важко, кажуть правоохоронці. Вистежити іноземця з простроченими чи з фальшивими документами неможливо, тим більше, коли він переховується.

Стежити за нелегальними міграційними процесами взагалі в Україні складно. Орган, який би спеціально займався такими спостереженнями, наразі відсутній, зазначають у Головному управлінні статистики в Дніпропетровській області.


За даними міграційних служб, нелегально жити на Дніпропетровщині намагаються переважно мешканці країн пострадянського простору - Молдови, Узбекистану, Таджикистану, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Росії.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...