App Store Google Play

На Дніпропетровщині КУН виграв суд про заборону червоних прапорів

04.07.2011 16:56
Члени місцевого осередку Конгресу Українських Націоналістів м. Синельникове, що на Дніпропетровщині, через суд зобов'язали міську раду не вивішувати червоні прапори на державних установах. Про це повідомляє прес-служба КУН.

Адміністративний позов було подано 4 травня цього року, ще до підписання закону про червоні прапори Президентом Віктором Януковичем. Позивачі обґрунтовували свою позицію тим, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Проте закон про червоні прапори суперечить низці положень Основного Закону, зокрема статті 20, якою «передбачені виключно повноваження щодо використання органами місцевого самоврядування Державного Прапору України і затверджено, що Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів».

Незважаючи на те, що 9 травня закон не був чинним, у м. Синельникове на основних державних установах місцева влада почепила тоталітарну радянську символіку. КУН відреагував на це порушення, звернувшись до прокуратури. Проте прокурор не побачив ознак правопорушення у діях Синельниківської міської ради. Наразі юристи місцевої організації Конгресу готують скаргу до обласної прокуратури на бездіяльність прокурора.

Загалом Синельниківська міська рада, чию більшість становить Партія регіонів, спочатку затягувала судовий процес, двічі відповідач не з'являвся до зали суду.

Проте після оприлюднення рішення Конституційного Суду від 17 червня про невідповідність норм закону про червоні прапори Конституції України Синельниківська міська рада була вимушена підписати мирову угоду із позивачами із Конгресу Українських Націоналістів, в якій зобов'язалась «не вчиняти дії щодо вивішування червоних прапорів».

Член місцевого осередку Конгресу, юрист Володимир Солодовник розповів, що Синельникове стало третім після Прилук Чернігівської області й Знам'янки Кіровоградської області містом, де було заборонено через суд вивішувати тоталітарну радянську символіку - червоні прапори.

«Ми вважаємо це перемогою, бо нам вдалось відстояти честь Української держави. Використання радянської символіки нав'язує українському суспільству вкрай небезпечну людиноненависницьку комуністичну ідеологію. Сьогодні ми знайшли порозуміння із міською радою із цього приводу і будемо ретельно слідкувати за виконанням цих зобов'язань», - наголосив Володимир Солодовник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...