App Store Google Play

На Дніпропетровщині КУН виграв суд про заборону червоних прапорів

04.07.2011 16:56
Члени місцевого осередку Конгресу Українських Націоналістів м. Синельникове, що на Дніпропетровщині, через суд зобов'язали міську раду не вивішувати червоні прапори на державних установах. Про це повідомляє прес-служба КУН.

Адміністративний позов було подано 4 травня цього року, ще до підписання закону про червоні прапори Президентом Віктором Януковичем. Позивачі обґрунтовували свою позицію тим, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Проте закон про червоні прапори суперечить низці положень Основного Закону, зокрема статті 20, якою «передбачені виключно повноваження щодо використання органами місцевого самоврядування Державного Прапору України і затверджено, що Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів».

Незважаючи на те, що 9 травня закон не був чинним, у м. Синельникове на основних державних установах місцева влада почепила тоталітарну радянську символіку. КУН відреагував на це порушення, звернувшись до прокуратури. Проте прокурор не побачив ознак правопорушення у діях Синельниківської міської ради. Наразі юристи місцевої організації Конгресу готують скаргу до обласної прокуратури на бездіяльність прокурора.

Загалом Синельниківська міська рада, чию більшість становить Партія регіонів, спочатку затягувала судовий процес, двічі відповідач не з'являвся до зали суду.

Проте після оприлюднення рішення Конституційного Суду від 17 червня про невідповідність норм закону про червоні прапори Конституції України Синельниківська міська рада була вимушена підписати мирову угоду із позивачами із Конгресу Українських Націоналістів, в якій зобов'язалась «не вчиняти дії щодо вивішування червоних прапорів».

Член місцевого осередку Конгресу, юрист Володимир Солодовник розповів, що Синельникове стало третім після Прилук Чернігівської області й Знам'янки Кіровоградської області містом, де було заборонено через суд вивішувати тоталітарну радянську символіку - червоні прапори.

«Ми вважаємо це перемогою, бо нам вдалось відстояти честь Української держави. Використання радянської символіки нав'язує українському суспільству вкрай небезпечну людиноненависницьку комуністичну ідеологію. Сьогодні ми знайшли порозуміння із міською радою із цього приводу і будемо ретельно слідкувати за виконанням цих зобов'язань», - наголосив Володимир Солодовник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...