App Store Google Play

На Дніпропетровщині КУН виграв суд про заборону червоних прапорів

04.07.2011 16:56
Члени місцевого осередку Конгресу Українських Націоналістів м. Синельникове, що на Дніпропетровщині, через суд зобов'язали міську раду не вивішувати червоні прапори на державних установах. Про це повідомляє прес-служба КУН.

Адміністративний позов було подано 4 травня цього року, ще до підписання закону про червоні прапори Президентом Віктором Януковичем. Позивачі обґрунтовували свою позицію тим, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Проте закон про червоні прапори суперечить низці положень Основного Закону, зокрема статті 20, якою «передбачені виключно повноваження щодо використання органами місцевого самоврядування Державного Прапору України і затверджено, що Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів».

Незважаючи на те, що 9 травня закон не був чинним, у м. Синельникове на основних державних установах місцева влада почепила тоталітарну радянську символіку. КУН відреагував на це порушення, звернувшись до прокуратури. Проте прокурор не побачив ознак правопорушення у діях Синельниківської міської ради. Наразі юристи місцевої організації Конгресу готують скаргу до обласної прокуратури на бездіяльність прокурора.

Загалом Синельниківська міська рада, чию більшість становить Партія регіонів, спочатку затягувала судовий процес, двічі відповідач не з'являвся до зали суду.

Проте після оприлюднення рішення Конституційного Суду від 17 червня про невідповідність норм закону про червоні прапори Конституції України Синельниківська міська рада була вимушена підписати мирову угоду із позивачами із Конгресу Українських Націоналістів, в якій зобов'язалась «не вчиняти дії щодо вивішування червоних прапорів».

Член місцевого осередку Конгресу, юрист Володимир Солодовник розповів, що Синельникове стало третім після Прилук Чернігівської області й Знам'янки Кіровоградської області містом, де було заборонено через суд вивішувати тоталітарну радянську символіку - червоні прапори.

«Ми вважаємо це перемогою, бо нам вдалось відстояти честь Української держави. Використання радянської символіки нав'язує українському суспільству вкрай небезпечну людиноненависницьку комуністичну ідеологію. Сьогодні ми знайшли порозуміння із міською радою із цього приводу і будемо ретельно слідкувати за виконанням цих зобов'язань», - наголосив Володимир Солодовник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...