App Store Google Play

На Дніпропетровщині КУН виграв суд про заборону червоних прапорів

04.07.2011 16:56
Члени місцевого осередку Конгресу Українських Націоналістів м. Синельникове, що на Дніпропетровщині, через суд зобов'язали міську раду не вивішувати червоні прапори на державних установах. Про це повідомляє прес-служба КУН.

Адміністративний позов було подано 4 травня цього року, ще до підписання закону про червоні прапори Президентом Віктором Януковичем. Позивачі обґрунтовували свою позицію тим, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Проте закон про червоні прапори суперечить низці положень Основного Закону, зокрема статті 20, якою «передбачені виключно повноваження щодо використання органами місцевого самоврядування Державного Прапору України і затверджено, що Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів».

Незважаючи на те, що 9 травня закон не був чинним, у м. Синельникове на основних державних установах місцева влада почепила тоталітарну радянську символіку. КУН відреагував на це порушення, звернувшись до прокуратури. Проте прокурор не побачив ознак правопорушення у діях Синельниківської міської ради. Наразі юристи місцевої організації Конгресу готують скаргу до обласної прокуратури на бездіяльність прокурора.

Загалом Синельниківська міська рада, чию більшість становить Партія регіонів, спочатку затягувала судовий процес, двічі відповідач не з'являвся до зали суду.

Проте після оприлюднення рішення Конституційного Суду від 17 червня про невідповідність норм закону про червоні прапори Конституції України Синельниківська міська рада була вимушена підписати мирову угоду із позивачами із Конгресу Українських Націоналістів, в якій зобов'язалась «не вчиняти дії щодо вивішування червоних прапорів».

Член місцевого осередку Конгресу, юрист Володимир Солодовник розповів, що Синельникове стало третім після Прилук Чернігівської області й Знам'янки Кіровоградської області містом, де було заборонено через суд вивішувати тоталітарну радянську символіку - червоні прапори.

«Ми вважаємо це перемогою, бо нам вдалось відстояти честь Української держави. Використання радянської символіки нав'язує українському суспільству вкрай небезпечну людиноненависницьку комуністичну ідеологію. Сьогодні ми знайшли порозуміння із міською радою із цього приводу і будемо ретельно слідкувати за виконанням цих зобов'язань», - наголосив Володимир Солодовник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...