App Store Google Play

Черговий будівельний скандал: в історичний частині міста будують ТЦ

20.06.2011 12:23
Будівельний скандал у Дніпропетровську. В історичній частині міста зводять торговельний центр. Упритул до житлового будинку з одного боку, а з другого - до пам'ятки архітектури національного значення. Люди обурені - будівельники вже знесли підпірну стіну будинку, без якої їхній дім може просто зсунутися з пагорба. Забудовники у відповідь - подали на мешканців до суду - мовляв, ті незаконно перешкоджають будівельним роботам.

Мешканка будинку № 45-б по пр. Карла Маркса Людмила Телюк згадує - коли будівельники торговельного центру руйнували підпірну стіну, будинок почав тремтіти і хитатися. Люди повибігали на вулицю і викликали рятувальників. МНСники кажуть - без спеціальної перевірки рівень загрози для людей визначити не можуть.

Великий будмайданчик під вікнами заважає майже двом сотням мешканців житлового будинку. Люди скаржаться - і вдень, і вночі доводиться слухати гуркіт будівництва, паркан заступає сонце, забудовники вирубали два десятки старих дерев. Будівельники кажуть - діють в межах законодавства.

Генеральний менеджер компанії забудовника Олександр Сирота запевняє, що паркан стоїть ближче до будівництва, ніж повинен стояти згідно з межами земельної ділянки.

Інший бік майбутнього торговельного центру межує з будівлею училища культури, пам'яткою архітектури національного значення.

Історик Віктор Пушкін зазначає, що по відношенню до пам'ятки здійснено грубе порушення, адже в її стіну вбудовано нову будівлю.

Представники міської та обласної влади ситуацію не коментують. Про те, що будівництво цілком законне, заявляють в обласній інспекції архітектурно-будівельного контролю, саме за цим відомством останнє слово під час надання дозволу на будівництво.

Петро Нікітін, головний держінспектор інспекції держбудконтролю області пояснює: "Якщо земля відводиться під будівництво, автоматично це і є дозвіл міста на будівництво... наша інспекція дає дозвіл на підставі цих документів".

Люди кажуть - надсилали скарги до санстанції, прокуратури, і навіть Президента. Однак відповіді поки що немає. Якщо захисту не дочекаються, погрожують перекрити центральний проспект міста.

5 канал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...