App Store Google Play

ГРАД звернувся до прокуратури через закритість місцевої влади

31.05.2011 14:54
Громадська організація ГРАД направила звернення до прокурора області з проханням притягти до відповідальності мера Дніпропетровська за невиконання закону «Про доступ до публічної інформації». Про це під час прес-конференції в ІА «Время» повідомив координатор ГРАДу Василь Сухов.

Він зазначив, що з моменту вступу в силу закону «Про доступ до публічної інформації» ГРАД направив 4 різних інформаційні запити до місцевих органів влади. Тільки обласна рада вповні задовольнила запит. Він стосувався вивішування «прапорів перемоги» 9 травня.

Обласна державна адміністрація відреагувала на запит вчасно, але не надала запитуваної інформації про меморандум між обласною владою і корпорацією АТБ.

Повністю проігнорувала запити міська влада. Василь Сухов повідомив, що намагався отримати в управлінні житлового господарства міської ради інформацію про проведення громадських слухань по затвердженню тарифів, а у міського голови запитував інформацію про статут, фінансування і діяльність новоствореного КП «Муніципальна гвардія». Координатор ГРАДу зазначив, що подібні запити направлялися до мерії ще до появи нового закону, але і тоді жодної інформації міська влада не надала.

«Вони працюють в умовах безконтрольності, беззвітності перед громадою, а найголовніше - безвідповідальності. Будь-яка діяльність передбачає відповідальність. Як не прикро, та чиновники сьогодні вважають, що мають відповідати перед партійними босами, які їх призначають на посади, але не перед громадянами», - констатував Василь Сухов.

Координатор ГРАДу зауважив, що змінювати такі чиновницькі порядки і впливати на владу можуть громадськість і ЗМІ, якщо добиватимуться від влади підзвітності і надання громадськості суспільно значущої інформації, як того вимагає законодавство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...