App Store Google Play

ГРАД звернувся до прокуратури через закритість місцевої влади

31.05.2011 14:54
Громадська організація ГРАД направила звернення до прокурора області з проханням притягти до відповідальності мера Дніпропетровська за невиконання закону «Про доступ до публічної інформації». Про це під час прес-конференції в ІА «Время» повідомив координатор ГРАДу Василь Сухов.

Він зазначив, що з моменту вступу в силу закону «Про доступ до публічної інформації» ГРАД направив 4 різних інформаційні запити до місцевих органів влади. Тільки обласна рада вповні задовольнила запит. Він стосувався вивішування «прапорів перемоги» 9 травня.

Обласна державна адміністрація відреагувала на запит вчасно, але не надала запитуваної інформації про меморандум між обласною владою і корпорацією АТБ.

Повністю проігнорувала запити міська влада. Василь Сухов повідомив, що намагався отримати в управлінні житлового господарства міської ради інформацію про проведення громадських слухань по затвердженню тарифів, а у міського голови запитував інформацію про статут, фінансування і діяльність новоствореного КП «Муніципальна гвардія». Координатор ГРАДу зазначив, що подібні запити направлялися до мерії ще до появи нового закону, але і тоді жодної інформації міська влада не надала.

«Вони працюють в умовах безконтрольності, беззвітності перед громадою, а найголовніше - безвідповідальності. Будь-яка діяльність передбачає відповідальність. Як не прикро, та чиновники сьогодні вважають, що мають відповідати перед партійними босами, які їх призначають на посади, але не перед громадянами», - констатував Василь Сухов.

Координатор ГРАДу зауважив, що змінювати такі чиновницькі порядки і впливати на владу можуть громадськість і ЗМІ, якщо добиватимуться від влади підзвітності і надання громадськості суспільно значущої інформації, як того вимагає законодавство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...