App Store Google Play

ГРАД звернувся до прокуратури через закритість місцевої влади

31.05.2011 14:54
Громадська організація ГРАД направила звернення до прокурора області з проханням притягти до відповідальності мера Дніпропетровська за невиконання закону «Про доступ до публічної інформації». Про це під час прес-конференції в ІА «Время» повідомив координатор ГРАДу Василь Сухов.

Він зазначив, що з моменту вступу в силу закону «Про доступ до публічної інформації» ГРАД направив 4 різних інформаційні запити до місцевих органів влади. Тільки обласна рада вповні задовольнила запит. Він стосувався вивішування «прапорів перемоги» 9 травня.

Обласна державна адміністрація відреагувала на запит вчасно, але не надала запитуваної інформації про меморандум між обласною владою і корпорацією АТБ.

Повністю проігнорувала запити міська влада. Василь Сухов повідомив, що намагався отримати в управлінні житлового господарства міської ради інформацію про проведення громадських слухань по затвердженню тарифів, а у міського голови запитував інформацію про статут, фінансування і діяльність новоствореного КП «Муніципальна гвардія». Координатор ГРАДу зазначив, що подібні запити направлялися до мерії ще до появи нового закону, але і тоді жодної інформації міська влада не надала.

«Вони працюють в умовах безконтрольності, беззвітності перед громадою, а найголовніше - безвідповідальності. Будь-яка діяльність передбачає відповідальність. Як не прикро, та чиновники сьогодні вважають, що мають відповідати перед партійними босами, які їх призначають на посади, але не перед громадянами», - констатував Василь Сухов.

Координатор ГРАДу зауважив, що змінювати такі чиновницькі порядки і впливати на владу можуть громадськість і ЗМІ, якщо добиватимуться від влади підзвітності і надання громадськості суспільно значущої інформації, як того вимагає законодавство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...