App Store Google Play

Вертеп та Мертвий півень дадуть концерт в День прикордонника

26.05.2011 08:32

Все дуже просто: триматись один за одного,
відбиватись від чужих,
захищати свою територію,
своїх жінок і свої будинки.
І все буде добре.
А навіть якщо не буде добре,
то буде справедливо.

С. Жадан. Ворошиловград

Я сам себе вимуштрував, на війну послав,
а рушницю забув - ну і Слава Богу!

Роман Садловський, Назар Гончар.

В День Прикордонника гурти Вертеп та Мертвий півень презентуватимуть свої нові альбоми.
Стилістично різні доробки двох гуртів дають схожі відповіді щодо питання персонального спротиву ситуації, яка складається в усіх сферах життя.
Інді-партизанський проект Мертвого півня має назву Радіо Афродита (короткохвильова радіостанція УПА, організована влітку 1943 для ознайомлення західного світу з боротьбою ОУН). Це спроба уявити, що радіостанцію з такими позивними не розгромили у 1945 році і вона працює досьогодні. Це збірка осучаснених переспівів майже забутих українських гітів ХХ-століття.

«Зельоно» - збірка авторських пісень та маловідомих народних композицій зіграних в етно-джазовому та фольк-фанк-роковому звучаннях. Гайдамацькі, повстанські, весняні, ліричні композиції; фолк, інді, ф`южн; суміш минулого і теперішнього з відповіддю на питання, яке ставить майбутнє.

Все це можна буди побачити і послухати 29 травня о 19:00 в клубі Дім Кабаре!

Гурт «Вертеп» до свого 10-річчя представить новий альбом
«Зельоно. Приворотні пісні»!

«Зельоно» - це сьома платівка в дискографії гурту. Цього разу це авторські пісні та маловідомі народні композиції зіграні в етно-джазовому та фольк-фанк-роковому звучаннях. Тут і мавки з купалками, і веснянки з ворожіннями та чар-зіллям, дві гайдамацькі пісні і дует з «Дахабраха», власне як і мусить бути у «Вертепі». В цілому настрій альбому зазначено в самій назві: «Зельоно» (або «зелене», «зелень», «зілля»):

колір Весни і назва всього, що вдягнено в листя; рослини, ліки і трави; зелений тиждень - русалчин тиждень після Трійці, коли мавки захоплено розкривають обійми чоловікам, які «маються»; «тютюном-зеленчуком» називали у 18 ст. коноплі; в 16 ст. «зєллям» називали вогнепальний порох; «зелейщиком» називали порохового майстра; «зелейний майстер» - знахарював людей лікарськими травами; ну, і врешті - «зєло», і досі вживають в кількох слов`янський мовах, називаючи так щось сильне, багате, велике.

За 10 років свого існування гурт "Вертеп" виступив на більшості клубних та фестивальних сценах країни та видав шість музичних альбомів. Музика "Вертепу"- це синтез українських народних пісень з кращими прикладами world-musik. Самі музиканти окреслюють свою музику як Етно-фюжн, в якому віртуозно сплітаються чотири вокали, афро-латинські ритми, бандура та скрипка, фанковий бас та джазові клавіші! Музиканти грають на двох десятках інструментів, співають дописані ними народні тексти, та приписані їм як народні - авторські, синтезують сучасну поезію долучаючи самих поетів (С.Жадан, М.Савка, Ю.Покальчук, Д.Лазуткін)! Одним словом - "Вертеп"! Феєричний і непередбачуваний, ліричний і драйвовий! Слухайте і дивіться!

Гурт Мертвий Півень презентуватиме
«Радіо Афродита»

Пам'ятати, пригадувати, не забувати, фіксувати, документувати, переказувати, переспівувати, нагадувати, зберігати, - саме такі свої внутрішні потреби, задовольнять Півні, працюючи над цим проектом. Уряди, президенти та імперії зникають, музика та правда залишаються. Михайло Барбара: «Деякі мої друзі останнім часом наполегливо ставлять мені досить пряме запитання: «Що робити?». Це підштовхує мене до розробки персонального плану спротиву, до якого можуть долучитися інші. Мені здається, що ідея «Мертвого півня» зробити проект «Радіо Афродита» тепер є нашим обов'язком. Найкраще, що ми можемо робити - це музика. Але я вірю що до нас, крім музикантів, долучаться науковці, письменники, художники та всі, хто перейнятий питанням: : «Що робити?».

Бажання переспівати старий український поп - зовсім не нове і походить не від браку власних ідей. Якось я зайшов до монтажної у Харкові, де іде робота над півнячим відео на пісню «Гуцулка Ксеня», і монтажерка мені сказала дослівно таке: «Ти знаєш, тут до мене мама заходила. Вона цю пісню знає. Почала підспівувати. А я думала, що це ваша пісня...».

Ми не можемо і надалі забувати наші пісні, взагалі забувати. Час вивчити уроки і діяти асиметрично, так, як вони не чекають. Радіо Афродита - це також своєрідна відповідь на партизанський статус сучасної української музики та культури. Відключення її від медійних каналів, дистрибуційних мереж та великих сценічних майданчиків.

Радіо Афродита - це скоріше поп-музика. Однак не дешева підробка, яку нам пробують підсовувати під виглядом «українського шоу-бізнесу» (перепрошуємо за вживання порнографічних термінів). Радіо Афродита - спроба довести, що музика для багатьох може бути живою, якісною та драйвовою. І така музика в нас є.

29 травня. 19:00
Клуб Дім Кабаре (вул. Гопнер 4-а)
Кількість місць обмежена!

Квитки: 70 грн передпродаж, 90 грн в день концерту
Замовлення квитків: (056) 745 10 60

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...