App Store Google Play

“Донецькі” подарували “криворізьким” національний університет

26.05.2011 09:14

24 травня 2011 року згідно Указу Президента України Віктора Януковича №599/2011 Криворізькому державному університету надано статус національного.

"Статус національного Криворізькому державному університету присвоєно з метою сприяння подальшого розвитку національної вищої освіти, створення сучасної університетської наукової та науково-педагогічної школи, підвищення ефективності системи підготовки фахівців", - йдеться в Указі Президента. 

Надання такого високого статусу Криворізькому державному університету ініціював губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.

Криворізький державний університет було створено 21 березня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України № 280 "Деякі питання реорганізації вищих навчальних закладів та наукових установ". Відповідно до рішення Уряду Криворізький державний університет поєднав провідні вузи міста, які забезпечують підготовку висококваліфікованих кадрів у базових галузях потужнішого індустріального регіону країни. Зокрема, Криворізький державний (відтепер - Національний) університет  об'єднав Криворізький технічний університет, Криворізький державний педагогічний університет, Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Криворізький факультет Національної металургійної академії України. В структуру також залучені освітні ресурси Науково-дослідного гірничорудного інституту та Українського державного науково-дослідного інституту безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості. У рамках Криворізького Національного Університету здобуватимуть освіту більше 30 тисяч студентів (таким чином, це третій вуз за кількістю студентів після київських Національного Авіаційного Університету та  Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут").

Присвоєння Криворізькому університету статусу національного стало важливішим явищем не тільки для самого ВНЗ, але і для Кривого Рогу в цілому.  Зокрема, завдяки отриманому статусу в Університеті з'явилась можливість суттєвого (до двох разів) збільшення заробітної плати викладачам. Окрім того, значно розширюється автономність керування ВНЗ - навчальні плани тепер можуть затверджуватися безпосередньо в навчальному закладі. Статус "Національного" також дає можливість суттєво зменшити бюрократичні процедури з ліцензування та акредитації - вони тепер проходитимуть не один раз на п'ять років, як це було раніше, а один раз на десять років. 

Нагадаємо, що губернатор Олександр Вілкул свого часу закінчив саме Криворізький державний технічний університет, довгий час очолюваний його батьком - Юрієм Вілкулом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...