App Store Google Play

Житловий масив у Дніпропетровську - більше тижня без газу

25.05.2011 12:03
Більше тижня без газу - мешканці масиву "Південний" у Дніпропетровську. Відключили "блакитне паливо" у майже 150 будинках. "Дніпрогаз" пояснює це необхідністю планової перевірки комунікацій.

Мешканці Ніні Федоровій пощастило - вона знайшла у коморі стару електричну плитку. Тепер на ній і готує, і воду гріє. Газівники кажуть - "блакитне паливо" пустять до квартири, коли родина оформить усі необхідні папери на газову колонку та заплатить певну суму.

Втім, для того, щоб узаконити все це потрібно від 700 до 1000 гривень.

Марина Шимановська, ще одна мешканка масиву, додає:
- Аби узаконити нашу колонку - мусимо зібрати пакет документів. Подумайте лише: нам потрібна схема проходження газових труб по нашій квартирі - кожного. Так скажіть мені, невже в ЖЕКу, в газовому господарстві при здачі будинку в експлуатацію не було цих схем?

Мешканці вважають: газівники їх просто шантажують, щоби вибити гроші.

Сергій Петухов, голова ініціативної групи житлового масиву "Південний", впевнений, що це є просто витискання грошей. Встановлювали обладнаня людям працівники "Дніпрогазу, відтак шукати причини незаконності встановлення колонок треба саме на підприємстві.

У "Дніпрогазі" незадоволеним радять звертатися до Антимонопольного комітету, адже у тарифах кошти на проектні роботи не закладені. А ще попереджають про трагічні випадки - через самовільно встановлені газові прилади та втручання в систему газопостачання. Тільки за минулий рік у країні через це загинула 131 людина.

Павло Кишкар, головний інженер ПАТ "Дніпрогаз", стверджує, що основні порушення - це гофровані патрубки. дивовідводи, що йдуть в димовий канал, при газових колонках встановлені примусові витяжки, замуровані в стіни газопроводи, самовільна заміна газового обладнання.

Відновити газопостачання на житловому масиві "Південний" обіцяють лише тоді, коли всі мешканці пустять у квартири газівників для перевірки обладнання. Прилади, що працюють із порушеннями, відключать, доки мешканці не усунуть недоліки за власний кошт.

Марія ВЯТКІНА, 5 канал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...