App Store Google Play

У Дніпропетровську зустрілись козаки, татари та поляки

23.05.2011 09:27
З кожним роком армія зацікавлених та небайдужих до історії України зростає, ось і козаки Війська Запорозького низового які об'єднані Козацьким благодійним фондом ім. Івана Дмитровича Сірка, не могли залишитись осторонь. Темою вивчення стала визвольна війна або Національна революція українського народу середини XVII століття за становлення своєї державності. Розпочалася вона битвою на Жовтих Водах, що відбулася з 29 квітня по 16 травня 1648 року між українською та польською арміями.

Питань було багато, бо за роки Російської та більшовицької окупації України з'явилося чимало пробілів та навмисно замовчаних фактів в угоду імперських амбіцій кровожерливої імперської сусідки. Тому для встановлення істини до вивчення цієї визначної події зібралися запорозькі козаки, кримські татари та делегація з Польщі.

До цієї події готувалися більше року: козаки разом з фахівцями з Інституту суспільних досліджень декілька разів їздили у Крим, вели там переговори з представниками Меджлісу кримськотатарського народу, запросили їх завітати у Січеслав.  На цій зустрічі домовились  запросити до обговорення і представників з Польщі.

Круглий стіл був визначений на 21 травня 2011 року. Виконавчий директор, кандидат історичних наук Владислав Грибовський, долучив до співпраці представників історичного факультету Дніпропетровського державного університету ім. Олеся Гончара на базі якого і відбулася зустріч. Гості також приїхали зі своїми фахівцями-істориками та журналістами. Польську сторону представляв доктор економічних наук, голова товариства «вірні суверенній Польщі» Павел  Зємінські. Делегацію Меджлісу кримськотатарського народу очолював Президент Всесвітнього Конгресу кримських татар, перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров.

Засідання відкрив декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор Сергій Іванович Світленко. Він привітав учасників, відзначив , що це видатна подія і порадів, що відбувається вона в стінах Державного університету. Слово для привітання було надано Рефату Чубарову, який зазначив, що ми були вимушені вивчати сторінки історії крізь призму російської історіографії, натомість потрібно щоб історія виходила з середини самого народу, який і має право оцінювати її в контексті сусідніх народів. Фахівець впевнений, що до вивчення спільної історії скоро зможуть долучитись представники Туреччини та Росії. 

Павел  Зємінські подякував за запрошення до співпраці, наголосивши на тому, що нам потрібно самостійно розібратись у своїй історії і не прислухатись до підказок збоку. Голова Фонду ім.Сірка Владислав Ладигін привітав учасників, нагадав як польські, козацькі та татарські війська опинялись по різні сторони конфліктів і тільки коли ми об'єднували зусилля - тоді ставали наймогутнішою силою. Тому зараз козацькі організації об'єднали зусилля, вивчають історію, роблять висновки для того, щоб не повторювати тих помилок, яких припустились в минулому.

Після невеличкої перерви та вільного спілкування розпочалася дискусія та виступи науковців. Виклав своє бачення на хід подій і Іван Сергійович Стороженко - доктор історичних наук, головний науковий співробітник історичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, воєнний історик. Він більше десяти років досліджував та відшукував справжні місця тих подій, тож зміг докладно розповів про усі подробиці тих видатних для України битв. Висновок історика був однозначним: лише об'єднавшись в одну могутню силу, козаки і кримські татари змогли протистояти сильній на той час Польщі.

Після обговорення гостей повезли на місце де відбулася битва. Там вони могли уявити де знаходились війська, де були переправи та стоянки. Вирішили наступного разу присвятити для цього більше часу.

Зустріч відбувалась у дружній атмосфері, було багато запитань про сучасне козацтво, чим воно займається. Козаки щиро відповідали і навіть запросили до співпраці з патріотичного  виховання молоді. Бракувало часу, але домовились, що і надалі  спілкуватимемось та співпрацюватимемо .

Ушанувавши пам'ять усіх загиблих, зробили фото на згадку і після теплих обіймів гостей відпустили додому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...