App Store Google Play

Незалежний експерт: КПУ не обґрунтувала збитки за голову Сталіна

23.05.2011 16:34
Адвокат Володимир Прудовський, який захищає «тризубівця» Анатолія Онуфрійчука, звернувся до економічного експерта Ірини Солодченко з проханням оцінити правомірність розміру збитків, виставлених комуністами за спилювання голови пам'ятнику Сталіну. Вони оцінили голову Сталіна у 356 тис. грн.

У експертизі Ірина Солодченко відзначила низку суперечливих моментів, які випливають з документів щодо спорудження і встановлення погруддя Сталіна, наданих комуністами до суду. Експерт вказала на відсутність низки фінансових документів, які б відобразили появу пам'ятника на балансі обкому КПУ.

Ірина Солодченко вважає, що встановлення фігури Сталіна відноситься до позастатутної діяльності. Оскільки погруддя не виконує адміністративних (як комп'ютери і меблі), соціально-культурних (як заклади культури) чи інших статутних задач.

З точки зору бухгалтерського обліку цей об'єкт не може розглядатися як основний засіб, зазначає пані Солодченко. Тому його балансова вартість дорівнює нулю, а не 109 828 грн., як заявляють комуністи.

Окрім того, наказавши пам'ятнику довго жити, комуністи визначили строк його експлуатації у 200 років. Ця цифра враховується при обчисленні суми збитків, і, на думку експерта, не є обґрунтованою. Зокрема, не враховано фізичний знос (Сталіна виготовили з крихкого матеріалу - силуміну), правові обмеження - незаконно встановлене погруддя могло бути знесене комунальними службами в будь-який момент, та політичну ситуацію в країні - Апеляційний суд м. Києва визнав Сталіна винним у геноциді українського народу.

«Враховуючи негативне ставлення до цієї особистості в суспільстві потрібно було передбачити, що строк корисного використання об'єкта... не буде надто довгим», - зазначає Ірина Солодченко.

Адвокат Прудовський подасть до суду клопотання з проханням долучити цю експертизу до матеріалів справи. Наступне слухання у справі сікачів голови Сталіна відбудеться 24 травня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...