App Store Google Play

Дніпропетровці кинулися шукати предків

13.05.2011 11:44
У Дніпропетровську люди масово шукають своїх предків - хочуть створити власне родове дерево. Обласний архів не витримує такої навали людей і тому змушений закрити фонд метричних книг. Є ризик, що від частого користування документи знищать.

Негайної реставрації потребує третина з 2 мільйонів аркушів метричних книг, - розповідає директор обласного архіву Ніна Киструська. В них церковники записували прізвища, дати народження і смерті з кінця 18-того сторіччя до 1922 року. Тепер попит на цю інформацію створив проблеми. Раніше генеалогією цікавились одиниці, переважно історики та краєзнавці. Тепер шукають предків просто з цікавості.

"Кожного тижня до нас звертаються щонайменше 5-7 людей, які займаються пошуками свого коріння. Але, на жаль, здебільшого ці люди не підготовлені фахово. Ми оцифровуємо документи і згодом, коли фонд метричних книг буде відкритий, ми будемо видавати до читальної зали лише цифрові копії", - пояснює директор архіву.

Без архівних даних далеко в дослідженнях не дійдеш, - переконаний історик та член Дніпропетровського генеалогічного товариства Ігор Кочергін. Він 5 років провів у архівах України та Росії. За цей час знайшов більше 2,5 тисяч своїх родичів - дослідив рід до 15 покоління. Усім охочим дає поради.

"Почати, це класика, з себе. Хто я, папа, мама, дід, бабуся. Коли ви знаєте, де народилися ваші предки і приблизно коли, то ви йдете до архіву і замовляєте відповідну справу", - говорить історик.

Вже восени перші матеріали з метричних книг будуть у вільному доступі. Загалом, щоб перевести усі метрики в електронний вид, потрібно кілька років. Адже над цим працює лише троє реставраторів. Щоб пришвидшити роботу треба удесятеро більше.

За матеріалами "Перший Національний"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...