App Store Google Play

Дніпропетровці кинулися шукати предків

13.05.2011 11:44
У Дніпропетровську люди масово шукають своїх предків - хочуть створити власне родове дерево. Обласний архів не витримує такої навали людей і тому змушений закрити фонд метричних книг. Є ризик, що від частого користування документи знищать.

Негайної реставрації потребує третина з 2 мільйонів аркушів метричних книг, - розповідає директор обласного архіву Ніна Киструська. В них церковники записували прізвища, дати народження і смерті з кінця 18-того сторіччя до 1922 року. Тепер попит на цю інформацію створив проблеми. Раніше генеалогією цікавились одиниці, переважно історики та краєзнавці. Тепер шукають предків просто з цікавості.

"Кожного тижня до нас звертаються щонайменше 5-7 людей, які займаються пошуками свого коріння. Але, на жаль, здебільшого ці люди не підготовлені фахово. Ми оцифровуємо документи і згодом, коли фонд метричних книг буде відкритий, ми будемо видавати до читальної зали лише цифрові копії", - пояснює директор архіву.

Без архівних даних далеко в дослідженнях не дійдеш, - переконаний історик та член Дніпропетровського генеалогічного товариства Ігор Кочергін. Він 5 років провів у архівах України та Росії. За цей час знайшов більше 2,5 тисяч своїх родичів - дослідив рід до 15 покоління. Усім охочим дає поради.

"Почати, це класика, з себе. Хто я, папа, мама, дід, бабуся. Коли ви знаєте, де народилися ваші предки і приблизно коли, то ви йдете до архіву і замовляєте відповідну справу", - говорить історик.

Вже восени перші матеріали з метричних книг будуть у вільному доступі. Загалом, щоб перевести усі метрики в електронний вид, потрібно кілька років. Адже над цим працює лише троє реставраторів. Щоб пришвидшити роботу треба удесятеро більше.

За матеріалами "Перший Національний"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...