App Store Google Play

Дніпропетровці кинулися шукати предків

13.05.2011 11:44
У Дніпропетровську люди масово шукають своїх предків - хочуть створити власне родове дерево. Обласний архів не витримує такої навали людей і тому змушений закрити фонд метричних книг. Є ризик, що від частого користування документи знищать.

Негайної реставрації потребує третина з 2 мільйонів аркушів метричних книг, - розповідає директор обласного архіву Ніна Киструська. В них церковники записували прізвища, дати народження і смерті з кінця 18-того сторіччя до 1922 року. Тепер попит на цю інформацію створив проблеми. Раніше генеалогією цікавились одиниці, переважно історики та краєзнавці. Тепер шукають предків просто з цікавості.

"Кожного тижня до нас звертаються щонайменше 5-7 людей, які займаються пошуками свого коріння. Але, на жаль, здебільшого ці люди не підготовлені фахово. Ми оцифровуємо документи і згодом, коли фонд метричних книг буде відкритий, ми будемо видавати до читальної зали лише цифрові копії", - пояснює директор архіву.

Без архівних даних далеко в дослідженнях не дійдеш, - переконаний історик та член Дніпропетровського генеалогічного товариства Ігор Кочергін. Він 5 років провів у архівах України та Росії. За цей час знайшов більше 2,5 тисяч своїх родичів - дослідив рід до 15 покоління. Усім охочим дає поради.

"Почати, це класика, з себе. Хто я, папа, мама, дід, бабуся. Коли ви знаєте, де народилися ваші предки і приблизно коли, то ви йдете до архіву і замовляєте відповідну справу", - говорить історик.

Вже восени перші матеріали з метричних книг будуть у вільному доступі. Загалом, щоб перевести усі метрики в електронний вид, потрібно кілька років. Адже над цим працює лише троє реставраторів. Щоб пришвидшити роботу треба удесятеро більше.

За матеріалами "Перший Національний"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...