App Store Google Play

Любомир Гузар: краса лікує рани суспільства

11.05.2011 14:33

Зустріч з блаженнійшим Любомиром Гузаром, що відбулася у Дніпропетровську не без участі народного депутата Святослава Олійника, викликав неабиякий ажіотаж. Принаймні маленька зала Дніпропетровської консерваторії імені Глінки не вмістила всіх бажаючих - хто спізнився (акардинал, що прикметно, розпочав зустріч точно у запланований час), той слухав Владику стоячи в проходах.

Під гучні оплески молоді та гостей консерваторії шановний гість тепло привітав зібрання й одразу здивував: «Я не читатиму Вам лекцій, бо тоді буде розмова про те, що цікавиить мене. Давайте краще говорити про те, що цікавить вас. Ставте питання!»

Зустріч із мистецькою молоддю пройшла на диво жваво й інтелектуально - молодь та святий отець толерували один одного. І хоча з першого ж питання була піднята «незручна» тема протистояння у Львові під час святкування дня Перемоги, блаженнійший Гузар закликав не шукати винних і правих, а натомість шанувати один одного, не обговорюючи й не ображаючи опенента. Не забув він наголосити й той факт, що для самого пана Любомира, корінного львів'янина, війна почалася 1 вересня 1939, тому він її на все життя запам'ятав як Другу світову, а не як Велику Вітчизняну.

Надалі молоді (й не тільки) слухачі змогли почути думку кардинала про науку та релігію, дізнатися його ставлення до злочинців та їх перевиховання, почули про виклик, які стоять перед сучасним українським суспільством та «руський мир».

На думку священнослужителя, одна з головних проблем українців - «совєцкість», обумовлена в тому числі відсутністю віри та бездуховністю. «Руський мир», на його думку, - зовсім не релігійне утворення, а геополітичнаий проект з відновлення СРСР на підставі релігійних цінностей.

Любомир Гузар закликав дніпрян, та й усіх українців, не зневірюватися через зовнішні та внутрішні негаразди, розчарування сьогоденним суспільством та державою. Натомість він запропонував кожному будувати кращу майбутність щоденною працею, намагатися на якомусь маленькому просторі зробити наше спільне життя кращим, ніж воно є.

Насамкінець, відповідаючи на питання Святослава Олійника стосовно місця людей мистецтва у сучасному суспільстві, пан Гузар наголосив, що саме краса, яку може створити одна людина й відчути інша, і є тою силою, яка лікує рани суспільства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...