App Store Google Play

Любомир Гузар: краса лікує рани суспільства

11.05.2011 14:33

Зустріч з блаженнійшим Любомиром Гузаром, що відбулася у Дніпропетровську не без участі народного депутата Святослава Олійника, викликав неабиякий ажіотаж. Принаймні маленька зала Дніпропетровської консерваторії імені Глінки не вмістила всіх бажаючих - хто спізнився (акардинал, що прикметно, розпочав зустріч точно у запланований час), той слухав Владику стоячи в проходах.

Під гучні оплески молоді та гостей консерваторії шановний гість тепло привітав зібрання й одразу здивував: «Я не читатиму Вам лекцій, бо тоді буде розмова про те, що цікавиить мене. Давайте краще говорити про те, що цікавить вас. Ставте питання!»

Зустріч із мистецькою молоддю пройшла на диво жваво й інтелектуально - молодь та святий отець толерували один одного. І хоча з першого ж питання була піднята «незручна» тема протистояння у Львові під час святкування дня Перемоги, блаженнійший Гузар закликав не шукати винних і правих, а натомість шанувати один одного, не обговорюючи й не ображаючи опенента. Не забув він наголосити й той факт, що для самого пана Любомира, корінного львів'янина, війна почалася 1 вересня 1939, тому він її на все життя запам'ятав як Другу світову, а не як Велику Вітчизняну.

Надалі молоді (й не тільки) слухачі змогли почути думку кардинала про науку та релігію, дізнатися його ставлення до злочинців та їх перевиховання, почули про виклик, які стоять перед сучасним українським суспільством та «руський мир».

На думку священнослужителя, одна з головних проблем українців - «совєцкість», обумовлена в тому числі відсутністю віри та бездуховністю. «Руський мир», на його думку, - зовсім не релігійне утворення, а геополітичнаий проект з відновлення СРСР на підставі релігійних цінностей.

Любомир Гузар закликав дніпрян, та й усіх українців, не зневірюватися через зовнішні та внутрішні негаразди, розчарування сьогоденним суспільством та державою. Натомість він запропонував кожному будувати кращу майбутність щоденною працею, намагатися на якомусь маленькому просторі зробити наше спільне життя кращим, ніж воно є.

Насамкінець, відповідаючи на питання Святослава Олійника стосовно місця людей мистецтва у сучасному суспільстві, пан Гузар наголосив, що саме краса, яку може створити одна людина й відчути інша, і є тою силою, яка лікує рани суспільства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...