App Store Google Play

Речі звільнених “тризубівців” зникли в міліції

10.05.2011 17:46
Обвинувачені за Сталіна "тризубівці", котрих понад місяць тому було звільнено з СІЗО досі не можуть отримати в міліції свої особисті речі і документи, які були вилучені під час затримання.

Із дев'яти обвинувачених четверо "тризубівців", яким не повернули речі, написали заяви на ім'я начальника Жовтневого райвідділу міліції м. Запоріжжя (саме цей відділ вів досудове слідство у справі Сталіна) з проханням повернути вилучені речі. Анатолій Онуфрійчук, Олексій Зануда, Юрій Пономаренко і Віталій Вишнюк зазначають, що серед вилучених речей є документи (паспорт, водійські права, ідентифікаційний код), гроші, срібні прикраси, техніка (мобільні телефони, ноутбук) ключі, книжки і елементи одягу.

У своїх заявах "тризубівці" наголошують, що зазначені речі не долучені до матеріалів справи у якості речових доказів, а тому їх мали б повернути одразу після звільнення хлопців із СІЗО. Анатолій Онуфрійчук, Олексій Зануда і Юрій Пономаренко були звільнені з-під варти 13 квітня цього року, Віталій Вишнюк - ще 3 березня.

За словами "тризубівців", працівники Жовтневого райвідділу міліції прямо кажуть, що не знають, де їхні речі. Цілком імовірно, що їх просто погубили, оскільки "тризубівців" арештовували в різних містах, згодом перевозили в Запоріжжя і там неодноразово переводили по різних інстанціях.

Координатор громадської організації ГРАД Василь Сухов наголосив, що неповернення особистих речей і документів є грубим порушенням прав людини і діючого законодавства - щонайменше трьох нормативних актів: Постанови Верховної Ради про паспорт громадянина України (п. 22), Закон "Про оперативно-розшукову діяльність" (ст. 8) і головне - Закон "Про міліцію", де пункт 19 ст. 10 зобов'язує міліцію забезпечити збереження та повернення вилучених речей законним власникам і нести за це відповідальність.

"Це свідчить про, м'яко кажучи, службову недбалість посадових осіб запорізької місцевої міліції та посадових осіб, до яких "тризубівці" зверталися неодноразово, але досі не отримали жодної реакції на свої звернення. Я не здивуюся, якщо в котрий раз запорізька прокуратура і в цих фактах не побачить порушення чинного законодавства", - заявив Василь Сухов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...