App Store Google Play

Речі звільнених “тризубівців” зникли в міліції

10.05.2011 17:46
Обвинувачені за Сталіна "тризубівці", котрих понад місяць тому було звільнено з СІЗО досі не можуть отримати в міліції свої особисті речі і документи, які були вилучені під час затримання.

Із дев'яти обвинувачених четверо "тризубівців", яким не повернули речі, написали заяви на ім'я начальника Жовтневого райвідділу міліції м. Запоріжжя (саме цей відділ вів досудове слідство у справі Сталіна) з проханням повернути вилучені речі. Анатолій Онуфрійчук, Олексій Зануда, Юрій Пономаренко і Віталій Вишнюк зазначають, що серед вилучених речей є документи (паспорт, водійські права, ідентифікаційний код), гроші, срібні прикраси, техніка (мобільні телефони, ноутбук) ключі, книжки і елементи одягу.

У своїх заявах "тризубівці" наголошують, що зазначені речі не долучені до матеріалів справи у якості речових доказів, а тому їх мали б повернути одразу після звільнення хлопців із СІЗО. Анатолій Онуфрійчук, Олексій Зануда і Юрій Пономаренко були звільнені з-під варти 13 квітня цього року, Віталій Вишнюк - ще 3 березня.

За словами "тризубівців", працівники Жовтневого райвідділу міліції прямо кажуть, що не знають, де їхні речі. Цілком імовірно, що їх просто погубили, оскільки "тризубівців" арештовували в різних містах, згодом перевозили в Запоріжжя і там неодноразово переводили по різних інстанціях.

Координатор громадської організації ГРАД Василь Сухов наголосив, що неповернення особистих речей і документів є грубим порушенням прав людини і діючого законодавства - щонайменше трьох нормативних актів: Постанови Верховної Ради про паспорт громадянина України (п. 22), Закон "Про оперативно-розшукову діяльність" (ст. 8) і головне - Закон "Про міліцію", де пункт 19 ст. 10 зобов'язує міліцію забезпечити збереження та повернення вилучених речей законним власникам і нести за це відповідальність.

"Це свідчить про, м'яко кажучи, службову недбалість посадових осіб запорізької місцевої міліції та посадових осіб, до яких "тризубівці" зверталися неодноразово, але досі не отримали жодної реакції на свої звернення. Я не здивуюся, якщо в котрий раз запорізька прокуратура і в цих фактах не побачить порушення чинного законодавства", - заявив Василь Сухов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...