App Store Google Play

Відкритий лист мешканців будинків по вулиці Томській м. Дніпропетровська

04.05.2011 10:13
Адміністрації Президента України
Губернатору Дніпропетровської області
Прокуратурі Дніпропетровської області

Шановні добродії!

Останнім часом підсилилась інформаційна метушня навколо теми про боротьбу з корупцією. По всіх телеканалах транслюють шоу з відомими політичними лідерами влади та опозиції, проводяться виступи та беруться інтерв`ю. В сюжетах декого навіть хапають на гарячому.

Та чомусь в ситуації, що склалася за останні чотири роки в Дніпропетровську навколо запланованої забудови водоохоронної зони ріки Самара, що в межах міста біля наших садиб, тиша та благодать.

Мова йде про наше протистояння забудові Самарських плавнів, що утворились протягом останніх десятиліть від намиву ґрунту з прилеглих полів. Таке новостворення забрало у річки частину її площі. Природа сама вирішила, кому дістанеться це місце. Вона створила болото та поселила в очереті жаб, безліч диких качок, фазанів та навіть видру, що занесена до Червоної книги України.

Не дивно, що таке різноманіття дичини та близькість до води привабила до себе також високопосадовців Дніпропетровська.

Так, у лютому 2007 року мер міста Куліченко І. І. підписує документи про затвердження проекту водоохоронної зони шириною в 20 метрів замість законних 50, а в створену такими діями смугу планує поселити десять нових «обраних» поселенців. Дивним чином до списку «обраних» потрапляють сват та зять самого Куліченка І. І. за прізвищем Капінуси, діти керівників акумуляторного заводу «Іста» за прізвищами Білі та Меркови, інші наближені до влади особи.

Спочатку ми вважали, що важка праця на благо міста заставила останніх шукати притулку в тиші природи, та, на жаль, останні події примусили нас, мешканців прилеглих осель, переконатись в наступному. Можновладці спокусилися на тривіальну наживу - і ось чому. Сьогодні вже шість із десяти відведених ділянок виставлено на продаж за кругленькі суми в триста тисяч американських грошей. Маємо на цей рахунок копії об'яв та записи спілкування з ріелтером.

Звісно, в болоті ніхто будуватись не буде. Для цього, як сповістив ріелтер, планують завезти ґрунт. Значить будуть знищені очерет з усіма живими представниками флори та фауни маленького дикого світу, що так органічно вписався в межі забрудненого Дніпропетровська. Цей світ, який відчайдушно намагалися змінити на краще качки, фазани та видри, зовсім не потрібен владі міста. Замість того, щоб стояти на сторожі від зазіхань на так важко відроджену природу, люди, що наділені владою, заради наживи йдуть на злочин.

Що це, як не прояв славнозвісної корупції?

Напевно читач задасть питання: «Чи тільки думки про збереження природи заставили нас написати це звернення?» Ні. До боротьби з майбутньою забудовою нас спонукало також побоювання загрози майбутніх затоплень наших осель. Ось чому.

За останні 15 років під час сильних злив та повеней майже щорічно вода затоплює всю зону шириною 50 -100 метрів від Самари до наших городів та змиває насадження. Ці факти зафіксовані та є відповідні документи. Можемо уявити, що станеться, коли нові сусіди завезуть ґрунт та створять греблю в 2 -3 метри висотою? Адже в болоті ніхто з них жити не захоче. Тоді вода затопить наші садиби, вже без сумніву.

З цього приводу ми звернулися до пана Куліченка ще восени 2007 року, коли довідались про існування рішень на забудову. Але відповідь була, що все діється в рамках законів.

Довелось вивчити закони та звернутись до суду. Пройшли біля 15 судових слухань різних рівнів, до Вищого адміністративного. В матеріалах справи прямі докази подвійного трактування законів відносно різних осіб, навмисне перекручування положень закону на користь забудовників. Для прикладу: забудови фактично немає, вона існує на папері та в уяві нових забудовників на чолі з мером Куліченко І. І., а в матеріалах справи використовується посилання на статтю Водного кодексу України, де вказано на умови забудови, що склалися. Судді не помічають грубих порушень чинного законодавства України. Положення Водного кодексу трактуються на вигоду «махінаторам» від влади міста. Чому вживаємо таке образливе слово, - бо інакше не скажеш. Державний інститут «Дніпродіпроводгосп» під тиском мерії на замовлення приватної особи, що вже протизаконно, створює славнозвісний проект звуженої до 20 метрів водоохоронної зони. Вже в тексті проекту вписані 10 майбутніх забудовників. В стислі строки всі десять отримують право приватної власності на землю та дозволи на забудову.

Тільки принципова позиція судді Самарського райсуду Сухорукова А. О., що виніс ухвалу про забезпечення позову, дала можливість на довгі чотири роки зупинити забудову та зберегти природу в первісному стані.

Справа набуває розголосу. На захист стають журналісти програми «Акцент» та транслюють по 5-му Національному, потім новини ОДТРК 51 каналу, проводять своє розслідування «Губернські хроніки» з Борисом Філатовим. Здавалось, що здоровий глузд нарешті візьме гору і компанія забудовників відмовиться від своїх темних зазіхань ... На жаль, цього не сталось.

Не допомогли і неодноразові зустрічі з Марією Мерковою, депутатом міськради, на яких їй було передано відеофільм з записами стихійного лиха під час зливи влітку 2008 року.

Спокуса продати ласі шматочки болота в гирлі Самари та отримати за оформлені папірці сотні тисяч американських зелених переважили любов до рідного краю, якщо такі почуття можуть бути присутніми.

Ще раз запитуємо громаду своєї країни. Що це, як не прояв корупції?

Чому простий мешканець міста ледь зводить кінці з кінцями, заробляючи важкою працею? Натомість чиновники, що утримуються на гроші платників податків, мають змогу, порушуючи закони, створювати незаконні папери, а потім без перешкод торгувати землею та збагачуватись таким чином?

В квітневому зверненні Президента України до Верховної Ради, на сторінках 25 та 26, йдеться про здійснення антикорупційного контролю, про інституційне забезпечення антикорупційних заходів, громадський контроль та громадську протидію корупційним виявам.

Повірте! З нашого боку були звернення в різні органи влади - прокуратуру, суди, управління захисту природи. Реальну підтримку знайшли тільки в журналістів та громадській організації «Всеукраїнська екологічна ліга».

Також в зверненні Президента першою тезою (п.3.2.1) про кризу системи державної влади йдеться про корумпованість державних інститутів, їх неспроможність надавати адекватні відповіді на виклики сучасності та кризу суспільної довіри до них.

Сказано дуже влучно до нашого випадку.

Отже, залишається лише надія на реакцію адміністрації Президента України, яка дуже своєчасно підготувала чудовий та глибокий аналіз ситуації в Україні та спланувала подальші дії.

Місцева влада дії свого керівника не засудить, а страждати доводиться нам, пересічним українцям.

У Вас, тобто в адміністрації Президента, є шанс довести, що стратегія національної безпеки України, котра представлена на сторінках 155 та 161 послання Президента, не є просто декларацією, а дійсно - за «створення безпечних умов життєдіяльно­сті населення» (п. 4.3.7).

Напевно, маємо останню надію на зміну до кращого.

Мешканці будинків по вул. Томській м. Дніпропетровська


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...