App Store Google Play

Волонтери з Норвегії ремонтують дніпропетровські дитячі будинки

29.04.2011 17:20
Волонтери з Норвегії допомагають дитячим будинкам Дніпропетровська. Щоб вихованці мешкали в комфортних умовах, норвежці-волонтери зібрали гроші на будівельні матеріали та нові меблі і власним коштом приїхали робити ремонт. Дніпропетровські скаути радіють іноземним однодумцям, а втім зазначають: відповісти взаємністю, долучившись до доброчинних акцій у Норвегії, поки не можуть.

Із Норвегії до України прибула невелика команда: програміст, бухгалтер, страховик і таксист. Усі вони - однодумці-скаути з дитинства. Про потреби дніпропетровських сиріт дізнались у своїй організації. Назбирали коштів на матеріали для ремонту і приїхали в Україну. «Це наш скаутський закон: ти маєш допомагати всім-всім», - каже норвезький скаут Ентоні Кук.

У Дніпропетровському будинку-інтернаті для інвалідів норвезька скаутська команда пробуде кілька днів - прошпаклює стіни, поклеїть шпалери, замінить двері, придбає і встановить нові меблі. У дирекції дитячого будинку кажуть: ремонт кімнат - це справді те, що необхідно зараз дітям, адже українські доброчинники найчастіше тільки засипають вихованців солодощами та м'якими іграшками.

«Із міжнародною скаутською організацією ми співпрацюємо сім років. Раніше ця співпраця полягала в тому, що влітку ми вивозили вихованців у скаутський табір, у Царичанському районі. Там діти спілкувалися з міжнародною скаутською організацією, зокрема, і з представниками з Норвегії», - розповіла директор дитячого будинку Вікторія Бабанська.

Після дитбудинку для інвалідів норвезькі скаути планують завітати до інших сирітських закладів Дніпропетровщини, допомогти з ремонтами. До доброчинної акції хочуть залучити й однодумців з інших країн Європи.

У дніпропетровському обласному осередку скаутської організації «Пласт» помічникам з-за кордону раді. Досі спілкуватись з іноземними однодумцями мали змогу, в основному, під час літнього таборування та зустрічей з обміну досвідом. Керівник станичної пластової ради у Дніпропетровську Лілія Лапеєва зауважує, що український «Пласт», хоч і є частиною всесвітнього скаутського руху, однак до доброчинних міжнародних проектів долучається не так уже й часто - бракує не ініціативи, а коштів.

«У Європі більш розвинута доброчинність, скаутські організації підтримуються державою, благодійними фондами. Цим похвалитись ми, на жаль, не можемо. Знаходяться іноді спонсори. Але скаути - це волонтерські організації, вони не отримують зарплату за свою роботу, діють за покликом душі, отримують моральне задоволення від того і привчають дітей робити добрі справи», - зазначила Лілія Лапеєва.

Наступна зустріч дніпропетровських скаутів з іноземними однодумцями відбудеться влітку. Всесвітній скаутський зліт - джамборі - цього року запланований у Швеції.

"Радіо Свобода"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...