App Store Google Play

Волонтери з Норвегії ремонтують дніпропетровські дитячі будинки

29.04.2011 17:20
Волонтери з Норвегії допомагають дитячим будинкам Дніпропетровська. Щоб вихованці мешкали в комфортних умовах, норвежці-волонтери зібрали гроші на будівельні матеріали та нові меблі і власним коштом приїхали робити ремонт. Дніпропетровські скаути радіють іноземним однодумцям, а втім зазначають: відповісти взаємністю, долучившись до доброчинних акцій у Норвегії, поки не можуть.

Із Норвегії до України прибула невелика команда: програміст, бухгалтер, страховик і таксист. Усі вони - однодумці-скаути з дитинства. Про потреби дніпропетровських сиріт дізнались у своїй організації. Назбирали коштів на матеріали для ремонту і приїхали в Україну. «Це наш скаутський закон: ти маєш допомагати всім-всім», - каже норвезький скаут Ентоні Кук.

У Дніпропетровському будинку-інтернаті для інвалідів норвезька скаутська команда пробуде кілька днів - прошпаклює стіни, поклеїть шпалери, замінить двері, придбає і встановить нові меблі. У дирекції дитячого будинку кажуть: ремонт кімнат - це справді те, що необхідно зараз дітям, адже українські доброчинники найчастіше тільки засипають вихованців солодощами та м'якими іграшками.

«Із міжнародною скаутською організацією ми співпрацюємо сім років. Раніше ця співпраця полягала в тому, що влітку ми вивозили вихованців у скаутський табір, у Царичанському районі. Там діти спілкувалися з міжнародною скаутською організацією, зокрема, і з представниками з Норвегії», - розповіла директор дитячого будинку Вікторія Бабанська.

Після дитбудинку для інвалідів норвезькі скаути планують завітати до інших сирітських закладів Дніпропетровщини, допомогти з ремонтами. До доброчинної акції хочуть залучити й однодумців з інших країн Європи.

У дніпропетровському обласному осередку скаутської організації «Пласт» помічникам з-за кордону раді. Досі спілкуватись з іноземними однодумцями мали змогу, в основному, під час літнього таборування та зустрічей з обміну досвідом. Керівник станичної пластової ради у Дніпропетровську Лілія Лапеєва зауважує, що український «Пласт», хоч і є частиною всесвітнього скаутського руху, однак до доброчинних міжнародних проектів долучається не так уже й часто - бракує не ініціативи, а коштів.

«У Європі більш розвинута доброчинність, скаутські організації підтримуються державою, благодійними фондами. Цим похвалитись ми, на жаль, не можемо. Знаходяться іноді спонсори. Але скаути - це волонтерські організації, вони не отримують зарплату за свою роботу, діють за покликом душі, отримують моральне задоволення від того і привчають дітей робити добрі справи», - зазначила Лілія Лапеєва.

Наступна зустріч дніпропетровських скаутів з іноземними однодумцями відбудеться влітку. Всесвітній скаутський зліт - джамборі - цього року запланований у Швеції.

"Радіо Свобода"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...