App Store Google Play

Чорнобильські обіди в дніпропетровській розфасовці

28.04.2011 15:12
З 1 квітня 10,6 тисячі школярів і студентів Березнівського району, як ще в чотирьох північних районах Рівненської області, залишились без звичних обідів за чорнобильським фінансуванням. В 43 навчальних закладах району із ситуації виходять хто як: де організували платне чаєпиття з булочкою, кому батьки видають з дому сухий пайок, а найгірше студентам, бо трьома чаями в день ситим не будеш. Справа в тому, що ще у лютому Міністерство соціальної політики України визначило переможцем тендеру на харчування наших дітей дніпропетровське товариство „Авіку".

"Такий вибір став незрозумілим не тільки для інших учасників торгів, а й для батьків і дітей, адже до сьогодні школярів не почали годувати, - обурювався з трибуни Верховної Ради народний депутат Микола Шершун. Представники „Авіки" з'явились в Рівненській області і, мотивуючи тим, що вони є переможцем торгів, почали вимагати від місцевих підприємств обладнання і допомоги в організації харчування. І так стало відомо, що це підприємство не володіє ні матеріально-технічною базою, ані транспортом, щоб забезпечити харчування дітлахів, а їхі пропозиції по тендеру були майже на 1,5 мільйона грн. дорожчими, ніж пропозиції місцевих комбінатів громадського харчування.

Побував представник цієї приватної структури - фактично з порожніми руками і в Березнівському районі - у відділі освіти, санстанції, комбінаті громадського харчування. Причому ніде не представив документів на право фірми харчувати школярів, однак вимагав показати матеріальну базу шкільних їдалень і навіть затвердити меню.

"Коли б тендер проводився чесно, то достатньо години, щоб співставити можливості нашого комбінату громадського харчування і товариства „Авіка", що знаходиться за тисячу кілометрів від поліських дітей. Кухонного обладнання нема, транспорту також, кадрів не мають, не говорячи вже про завищення вартості послуг, - говорить директор комбінату громадського харчування Галина Кравчук. - Фірма, мабуть, розраховує, що приміщення їдалень, кухонне обладнання, наш посуд зможе орендувати безкоштовно. Але з якої рації комбінат має бути безплатною прислугою для тих, хто не вклав у справу ні труда, ні гроша".

Під час нашої розмови керівниці комбінату зателефонувала працівниця і запитала: „Чому повинна вимушено залишитися без роботи і зарплати, адже на руках двоє малолітніх дітей?" Дехто вже подав заяву на звільнення, мотивуючи невір'ям, чи не підставить невідома фірма з харчами, за що доведеться відповідати, що буде із зарплатою. Зрештою, психологічний удар пройшовся майже по всіх 150 шкільних харчовиках; їх фактично позбавили робочих місць і в цій ситуації працевлаштовуватись потрібно заново.

!Чи нагодує дніпропетровська „Авіка" поліських школярів?" - поставила запитання одна із волинських газет, описуючи, що Камінь-Каширська райспоживспілка теж програла тендер фірмі „Авіка", запропонувавши свої послуги на 843 тисячі гривень дешевше, ніж дніпропетровці. Кореспондентка повідомила, що "райспоживспілка, яку витіснили зі шкіл, забрала з їдалень усе обладнання. Кухарі того дня варили в сковородках, а учні їли з пластикового посуду, що категорично заборонено".

Журналістка навела факти, "що в 2008 році „Авіка" харчувала військовослужбовців, але через неякісне надання послуг з нею розірвали договір".

Як малоавторитетна фірма ухопилась освоювати чорнобильські кошти аж на Поліссі, неважко здогадатись: обід для звичайного школяра обходиться в три гривні, а для чорнобильців - понад десять. Дивно, як наші славні правоохоронці, які взялися навіть за екс-Президента, досі не зацікавилися подібними тендерами, в яких навіть звичайному громадянинові очевидні фінансова втрата держави і нехтування інтересами сімей і здоров'ям дітей.

До речі, позиція березнівської влади : відновити шкільне харчування негайно і в повному обсязі, інакше до недобросовісного надавача послуг будуть ініційовані правові заходи.

Нагадаємо, раніше "Дніпроград" повідомляв про те, що і у Дніпропетровську заступник губернатора Іван Ступак хоче віддати шкільне харчування в руки вищезазначеного підприємства "Авіка".

"Провінційка"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...