App Store Google Play

43% хлібу на Дніпропетровщині виготовляється нелегально

20.04.2011 17:33
Згідно з даними держкомстату, у Дніпропетровській області 43% хлібобулочних виробів виробляється нелегально. І це ще - найкращий показник по Україні.

Успішніше всього тіньове виробництво хліба розгорнулося в Закарпатській області - там тільки 10% всієї випічки виготовляють офіційно зареєстровані пекарні й хлібозаводи. У Дніпропетровській області нелегалів всього 43%, але і це - майже половина і, здавалося б, повинно завдавати шкоди офіційним виробникам, як і всяка нечесна конкуренція.

Тим не менш, дніпропетровські хлібозаводи спокійні і впевнені: нелегального хліба в області немає, а 43% держкомстат чи то придумав, чи то взяв невідомо звідки.
«Цифри ці сильно завищені, максимум, що може бути, - це 0,5% нелегального виробництва, - вважає Станіслав Утченко, генеральний директор дніпропетровського ПАТ«Хліб». - У Дніпропетровську, на відміну від інших регіонів, достатньо жорсткий і сформований ринок збуту хлібобулочних виробів. У нас неможливо прийти в магазин і здати на продаж хліб без супровідної документації, у всіх великих мереж - договори з хлібозаводами, навіщо їм нелегали?».
До хлібозаводів приєднуються й чиновники, які твердять, що в області створені просто ідеальні умови для виробництва хліба, і немає ніякого сенсу виготовляти його нелегально.

«У всіх легальних хлібозаводів та пекарень є можливість купувати борошно з аграрного фонду за цінами нижче ринкових, так що тіньове виробництво хліб у нас нерентабельно», - запевняє Микола Бесіда, заступник начальника головного управління агропромислового розвитку, начальник управління харчової та переробної промисловості.

Якщо все так чудово, то залишається загадкою - звідки ж держкомстат взяв ці 43%, і чи так вже все легально в «офіційному» харчопромі?
Адже, якщо офіційна статистика не бреше, то виходить, що великі хлібозаводи просто прикривають тіньове виробництво - інакше навіщо б вони заперечували наявність конкурентів, що приносять збитки. Або, як варіант, держкомстат все-таки щось наплутав у розрахунках.

Наш район

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...