App Store Google Play

Майбутні зміни до Закону про вибори- шлях до політичної дискримінації

19.04.2011 15:44

Безальтернатива!  Саме таким буде політичне майбутнє українського парламенту в разі,  якщо  запропоновані владою  зміни до  виборчого  законодавства будуть прийняті. 11 квітня  міністр юстиції Олександр Лавринович презентував законопроект про вибори народних депутатів, який планується передати на розгляд Верховної Ради влітку цього року.  Окрім того що законопроект не передбачає   можливості  голосувати «проти всіх»,  скасовує  можливість виборчих блоків брати участь у  перегонах  та    вводить пропорційно-мажоритарну систему виборів   -  головне, що занепокоїло більшість політичних партій в Україні  це пропозиція  збільшити до 5% прохідний бар'єр  на виборах до парламенту. 

Таке можливе нововведення  відверто дискримінаційний захід. Адже бар'єр практично неможливо буде подолати тим партіям, які ще не представлені в парламенті, але які  активно працюють. Водночас, це певним чином статус-кво для найбільших поки політичних сил України, що засвідчили свою нездатність реалізовувати ефективну державну політику (як провладна партія так і опозиційні). Також дискримінаційним заходом може вважатись неможливість брати участі у виборах блокам політичних сил. В умовах, коли в Україні політика є дуже персоніфікованою, так звані «іменні» блоки опозиційних політиків отримували б шанс потрапити до наступного складу парламенту.  Законопроект такий шлях  політичної боротьби унеможливить.

Також в наслідок запровадження змішаної пропорційно-мажоритарної системи виборів  зменшиться вплив політичних партій, адже вони будуть мати тільки 50% місць у парламенті.  Таким чином через мажоритарні округи  проходитимуть  не тільки  представники політичних партій, а й самовисуванці.  Самовисування ж, в свою чергу, може призвести до випадків підкупу виборців  та потрапляння до наступного складу ВР представників великого бізнесу. 

Не лише політичні  сили в середині країни,  а й впливові міжнародні організації вже негативно відреагували на  пропозиції щодо нового виборчого законодавства.  В робочій групі з розробки документу призупинив роботу Національний демократичний інститут (NDI) та Міжнародний республіканський інститут (IRI).  «НДІ вирішив призупинити свою діяльність у робочій групі до того часу, поки робота над проектом закону не стане більш прозорою та такою, яка враховує різні думки», - зазначила у листі до Олександра Лавриновича регіональний директор НДІ в Євразії Лора Джуетт. Вона, зокрема, висловила занепокоєність тим, що робота групи була закритою, дискусії та власне написання проекту проходили за «зачиненими дверима».

Співдоповідач ПАРЄ з моніторингу по Україні Марієтта де Пурбе-Лундін  заявила, що українська влада не бажає обговорювати з політичними силами проект виборчого кодексу. "Не схоже, що влада дуже серйозно ставиться до проведення діалогу з усіма політичними силами щодо проекту нового виборчого кодексу. А замість цього схоже, що вона бажає обговорювати деталі кодексу, який вони написали приватно".

В разі  втілення в життя запропонованих  владою нововведення   щодо процесу виборів - демократичність та прозорість виборів в Україні відійде в минуле. 

ПЗУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...