App Store Google Play

Коли в Дніпрі перестануть "гасити" журналістів?

19.04.2011 17:49

Коли в Дніпропетровську припинять заважати працювати журналістам? На це та на інші питання шукали відповіді представники провідних ЗМІ Дніпропетровська на прес-конференції в редакції газети «Дніпро вечірній».

На прес-конференцію були запрошені співробітники МВС, аби розповісти журналістам і глядачам, що таке закон про ЗМІ, і як його дотримувати. Але за дві доби у шановній установі так і змогли вирішити, кому довірити настільки відповідальне завдання.

Каталізатором розмови стала ситуація, у яку потрапила знімальна група порталу НСТВ при зйомках пожежі на Центральному ринку. Поки пожежники боролися з вогнем, журналісти «боролися» з охороною ринку. З незрозумілих причин браві хлопці в уніформі перешкоджали проведенню зйомки.   Журналісту грубіянили, операторові не давали знімати, закриваючи форменими головними уборами об'єктив камери. Охоронці ринку влаштували справжній флеш-моб, який місцеві журналісти вже прозвали «Шоу з кепками».

Працівники міліції, які знаходилися на місці події в особі цілого підполковника, допомогти журналістам відмовилися.

Подібні ситуації для місцевих журналістів - справа майже звична. Так, два тижні тому люди в цивільному одязі грубо видворили із Червоногвардійської податкової знімальну групу 9-го каналу.

Але найчастіше чиновники позбуваються журналістів та спускають на гальмах небажані теми репортажів без допомоги охорони. Досить просто затягти час із відповіддю на офіційний запит про інтерв'ю, а після цього обмежитися незрозумілою відпискою. Мовляв, нічого не знаємо, а коли довідаємося, повідомимо.

Можна припустити, що співробітники приватних охоронних фірм, як і державних установ, не знають Закону про засоби масової інформації. Але невідання, як відомо,  від відповідальності не звільняє. Інше питання в тому, що за останні роки  немає практично жодного випадку, щоб когось покарали за порушення цього закону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...