App Store Google Play

Коли в Дніпрі перестануть "гасити" журналістів?

19.04.2011 17:49

Коли в Дніпропетровську припинять заважати працювати журналістам? На це та на інші питання шукали відповіді представники провідних ЗМІ Дніпропетровська на прес-конференції в редакції газети «Дніпро вечірній».

На прес-конференцію були запрошені співробітники МВС, аби розповісти журналістам і глядачам, що таке закон про ЗМІ, і як його дотримувати. Але за дві доби у шановній установі так і змогли вирішити, кому довірити настільки відповідальне завдання.

Каталізатором розмови стала ситуація, у яку потрапила знімальна група порталу НСТВ при зйомках пожежі на Центральному ринку. Поки пожежники боролися з вогнем, журналісти «боролися» з охороною ринку. З незрозумілих причин браві хлопці в уніформі перешкоджали проведенню зйомки.   Журналісту грубіянили, операторові не давали знімати, закриваючи форменими головними уборами об'єктив камери. Охоронці ринку влаштували справжній флеш-моб, який місцеві журналісти вже прозвали «Шоу з кепками».

Працівники міліції, які знаходилися на місці події в особі цілого підполковника, допомогти журналістам відмовилися.

Подібні ситуації для місцевих журналістів - справа майже звична. Так, два тижні тому люди в цивільному одязі грубо видворили із Червоногвардійської податкової знімальну групу 9-го каналу.

Але найчастіше чиновники позбуваються журналістів та спускають на гальмах небажані теми репортажів без допомоги охорони. Досить просто затягти час із відповіддю на офіційний запит про інтерв'ю, а після цього обмежитися незрозумілою відпискою. Мовляв, нічого не знаємо, а коли довідаємося, повідомимо.

Можна припустити, що співробітники приватних охоронних фірм, як і державних установ, не знають Закону про засоби масової інформації. Але невідання, як відомо,  від відповідальності не звільняє. Інше питання в тому, що за останні роки  немає практично жодного випадку, щоб когось покарали за порушення цього закону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...