App Store Google Play

Збагачення за рахунок інвалідів

18.04.2011 13:33

Рішення Дніпропетровської міської ради від 02.03.2011 року про припиненням діяльності комунального підприємства „Лікувально трудові майстерні для реабілітації психічно хворих та інвалідів" закрило сторінку історії соціального захисту інвалідів в місті.

Фактично лікувально-трудові майстерні у Дніпропетровську припинили своє існування у 2008 році.

Отже лікувально-трудові майстерні перестали існувати, але залишилась велика кількості інвалідів з психічними захворюваннями, які втратили можливість адекватного працевлаштування на дільницях зі спеціально створеними умовами праці для інвалідів.

 Після припинення діяльності лікувально-трудових майстерень інваліди та їх родичі зверталися зі скаргами до різних інстанцій з вимогами відновлення трудової реабілітації для інвалідів з психічними захворюваннями, але їх звернення залишилися не почутими.

В той же час за результатами оцінки експертів в середньому близько 5 відсотків населення України страждає від тих чи інших тривалих і серйозних захворювань, внаслідок яких настає інвалідність. Ці цифри красномовно свідчать про масштабність проблеми інвалідності. Серед різноманітних проблем людей з інвалідністю однією з головних є їх працевлаштування.

Необхідно відзначити, що у місті Дніпропетровську лікувально-трудові майстерні для реабілітації інвалідів з психічними розладами здоров`я,  були відкриті в 1957 року вперше в Україні. Поетапно розширювалося кількість інвалідів, які були задіяні у виробничих процесах та отримували трудову реабілітацію.

Діяльність лікувально-трудових майстерень мала два напрямки роботи.

Цехи трудової реабілітації (щіточний, картонажний, теслярний, швацький палітурний), які були структурними підрозділами міського психоневрологічного диспансера кількість працюючих інвалідів в яких зростав з 50 до 325 та з обсягом продукції близько 700 тис. крб. на рік.

Крім того, на промислових підприємствах функціонували дільниці „промислової" реабілітації (завод ім. Петровського, вагоноремонтний, тепловозоремонтний).  Найбільший досвід трудової реабілітації в умовах промислового виробництва було на вагоноремонтному заводі, де щорічно було зайнято працею близько 100 інвалідів. Медичний супровід інвалідів на всіх етапах трудової реабілітації здійснювався медичними працівниками міського психоневрологічного диспансеру.

У 1991 році на базі лікувально-трудових майстерень був створений „Центр реабілітації інвалідів", до складу якого входили психіатричне стаціонарне відділення, денний стаціонар і лікувально-трудові майстерні.

Пізніше, відбувалось ще декілька реформувань лікувально-трудових майстерень, в результаті яких, спочатку припинили своє існування щіточний, картонажний, теслярний, швацький, палітурний цехи. Згодом були закриті дільниця „промислової" реабілітації на підприємствах.

Крім того, значно скоротилась територія на якій були розташовані лікувально-трудові майстерні та з декількох приміщень залишилося лише одне, яке на сьогоднішній день передано на баланс комунального закладу Дніпропетровська міська лікарня № 14.

В той же час у місті розпочато реформування та оптимізація закладів охорони здоров`я.

Чим завершилося реформування лікувально-трудових майстерень для реабілітації психічно хворих та інвалідів відомо.

Тому можна зробити припущення, що в процесі реформування системи охорони здоров`я міста зникне  комунальний заклад Дніпропетровська міська лікарня  № 14, або його частина розташована і в центральній частині міста на  вул. Фучика, 12-а та Жуковського, 4-а, вул. Універсальна,6 з гектарами дорогої землі.

В процесі реорганізації функції цієї лікарні можна було б передати обласному психоневрологічному диспансеру, який розташований в межах міста (відомий громадянам як „Ігрень"), а приміщення які залишаться після реорганізації передати на більш „важливі цілі" новому власнику для реалізації „інвестиційного" проекту.

Приклад лікувально-трудових майстерень красномовно свідчить про те, що модель ліквідації вже відпрацьована. Тим більше є за що боротися. Звичайно коли стоїть питання особистого збагачення сильних миру цього всі інші питання в т.ч. реабілітація інвалідів відходять на іншій план.   

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...