App Store Google Play

VIP-cауни чи дитячі майданчики?

15.04.2011 10:30

Парк імені Кірова у Дніпропетровську потрапив у приватні руки. Дніпропетровська міська рада передала зелену зону в 12 гектарів на баланс структурі, створеній незадовго до ухвалення рішення. Опозиція і природоохоронці обурені: рішення міської ради незаконне. До того ж, підозрюють, що замість дитячих майданчиків у парку можуть з'явитися зони для відпочинку місцевих бізнесменів.

Цей парк колись був гордістю Дніпропетровська. Квіти, фонтани, алеї, гойдалки, літній кінотеатр... Зараз територія швидше нагадує смітник: повалені дерева, зруйновані атракціони.

Захаращену зелену зону її новий балансоутримувач - «Асоціація захисту тварин» - обіцяє перетворити на диво-парк. Наміри, кажуть, шляхетні: встановити дитячі майданчики, каруселі, облаштувати зоопарк. Керівник структури Володимир Осиченко запевняє: об'єкт буде соціально орієнтованим, хоча інвесторові доведеться на доброчинних засадах вкласти в реконструкцію 2 мільйони гривень.

«Ми пропонуємо місту зробити абсолютно соціальний, некомерційний парк відпочинку та розваг для дітей, і зокрема, зоозону», - запевнив керівник Асоціації.

Опозиція сумнівається

Представники опозиційних фракцій міськради обурені: конкурс із визначення балансоутримувача парку влада провела без належного кворуму. Також, зазначають, викликає сумніви репутація приватної структури, створеної за три місяці до конкурсу і не поміченої досі в інвестуванні до якихось доброчинних проектів.

У плані реконструкції парку депутати помітили зовсім не соціальні об'єкти - віп-зони та сауни. Депутат міської ради Олексій Салкоч заявив, що балансоутримувачем парку мають бути винятково комунальні підприємства, як це є в інших зелених зонах. Підводні камені у рішенні міськради вбачає і його колега Борис Васильєв.

«Інвестор в односторонньому порядку зможе передавати парк в оренду. Більше того, у зв'язку з фінансовим становищем він може змінювати інвестиційні зобов'язання. Наприклад, замість дитячої бесідки може з'явитись сауна», - зазначив депутат Борис Васильєв.

Хто вирубав дерева?

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко став на захист нового власника парку. За його словами, муніципальних грошей на утримання парку бракує, а структура, хоч і не була ще балансоутримувачем, вже допомагала з облаштуванням території. Наразі в парку вирубали десятки дерев та кущів, однак міський голова зазначає, що новий балансоутримувач до цього не має жодного стосунку.

«Були випадки, коли місцеві жителі вирубували там дерева. Але претензії не до цієї організації, вона дерев не зносила. Вона тільки намагається навести порядок», - каже міський голова.

На балансі приватної структури паркова земля майже у центрі Дніпропетровська перебуватиме у найближчі 49 років. Між тим природоохоронці збираються скаржитись на рішення міськради до прокуратури.

Радіо Свобода


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...