App Store Google Play

Відкритість влади обійдеться Дніпропетровську в 3 млн. грн.

14.04.2011 10:56
Три мільйони сто дев'яносто п'ять тисяч гривень - таку ціну Дніпропетровська міська рада вимагає від громади за забезпечення простої начебто і зрозумілої речі - власної прозорості та відкритості. Точніше сказати, не вимагає, а вже взяла, затвердивши на черговій своїй 10 сесії зміни до Програми інформатизації Дніпропетровської міської ради на 2010-2012 роки.

Таким чином міська рада ніби відповіла на запит депутат Сергія Жукова, який обурився тим, що за весь минулий рік на сайті міської ради для громадськості виклали аж 6 проектів рішень та 4 розпорядження міського голови.

Вигадливі чиновники з управління діловодства за активної підтримки міського голови Івана Куліченка та голосів від Партії регіонів (78 з 110 депутатів, зареєстрованих у залі) задовольнили не тільки депутатський запит, а ще й свої інтереси. Зокрема, у програмі передбачено купити сервер на базі операційної системи Віндовс з відповідним системним та антивірусним забезпеченням. Все б нічого, але місту це обійдеться у 850 тисяч гривень! Дещо меншу, але досить шокуючи цифру знаходимо у графі "мережеве обладнання та пасивні засоби зв'язку": на дріт, концентратори та захисні короби планується витратити 650 тисяч гривень. А щоб гляди увесь цей гамуз не вийшов з ладу, додано ще 330 тисяч на технічне обслуговування локальної мережі.

На цьому тлі блякнуть майже півмільйонні витрати на оновлення зовнішнього Інтернет-порталу для громадян (140 тис. грн.) та забезпечення каналу доступу до сайтів міськради та виконавчих органів (340 тис. грн.). Адже сайт Дніпропетровської міськради - дивна за адресою річ, яка лишенещодавно почала біль-менш стабільно працювати. Хоча, слід визнати: при спробі скористатися пошуком, всі користувачі бачать одну й ту ж саму сторінку - 404. Рік тому лише після розголосу в ЗМІ сайт було переведено з приватного домену на державний.

Не дивно, що під час обговорення та затвердження згадана програма не знайшла однозначної підтримки, і якби не наявність абсолютної більшості від Партії регіонів, рішення навряд чи вдалося б протягти. Депутат Борис Васильєв, який консультувався з експертами у галузі інформатизації, заявив, що внесені до Програми цифри завищені у рази.

Довідка: на 14.04.2011 на сайті міської ради міститься 1 проект рішень (Порядок денний 10 сесії, що пройшла 6 квітня) та 39 рішень з близько 600-700, прийнятих міською радою шостого скликання. Додатково в архіві можна ознайомитись із близько 500 документами - рішеннями міської ради, розпорядженнями міського голови, протоколами міської ТВК, ГоловАПУ та інших.

Навіть після прийняття цільової Програми інформатизації за три мільйони гривень, на сайті міськради не можна ознайомитися бодай з цим рішенням чи текстом програми.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...