App Store Google Play

Тризубівці не визнають своєї вини і підтверджують факти катувань

14.04.2011 19:14
14 квітня під час розгляду по суті в суді сторони обвинувачення і захисту опитали чотирьох обвинувачених у "страті" Сталіна. Показання дали Роман Хмара, Едуард Андрющенко, Анатолій Онуфрійчук і Віталій Вишнюк.

Всі хлопці не визнають себе винними у скоєнні злочину, при цьому не заперечують факт участі в акції по відпилюванню голови "кату українського народу".

"У своїх діях не вбачаю пошкодження майна в особливо великих розмірах. Цей пам'ятник був встановлений незаконно. Акція була спрямована, щоби привернути увагу суспільства до недолугості і непотрібності цього предмета. Наявність його на святій українській землі є плювком в душу українців", - заявив Роман Хмара.

З усіх обвинувачених не мав відношення до акції тільки Едуард Андрющенко

Відповідаючи на питання прокурорів Анатолій Онуфрійчук та Віталій Вишнюк підтвердили, що під час допитів і затримання до них застосовувалися незаконні методи впливу. Обидва хлопці говорили, що у райвідділах їх не годували, і умови перебування в ізоляторі тимчасового тримання були не значно кращими.

На клопотання прокуратури суддя зачитав один з протокол допиту Анатолія Онуфрійчука. Спочатку "тризубівець" відмовляється свідчити без адвоката. Потім допит переривається і продовжується згодою затриманого продовжити допит без захисника. Анатолій підтвердив, що до нього неодноразово застосовувалися методи фізичного впливу зі сторони працівників міліції.

"У мене не було побоїв. І я прекрасно розумів, що довести нічого не зможу", - зауважив Онуфрійчук, пояснюючи прокурорам, чому він не звертався зі скаргами і не розповідав про ці випадки адвокатові. Як повідомляв Дніпроград, Онуфрійчук власноруч написав звернення до свого адвоката, де розповів про катування в стінах СБУ - там його допитували у справі вибуху, яким було знищено бюст Сталіна за півгодини до Нового року. Під час суду "тризубівець" підтвердив викладену раніше інформацію.

Про побиття в міліції також заявив Віталій Вишнюк. Він зазначив, що недозволені методи до нього почали застосовувати з самого моменту затримання: "Повалили лицем в асфальт, стали ногою на спину і перше, що спитали: "Де зброя?". Віталій зазначив, що його катували в застінках Харківського облуправління міліції, підсовуюючи якісь папери тільки на підпис. Адвокат Вишнюка Ігор Сулима зауважив, що деякі протоколи з нібито свідченнями його підзахисного складені російською, хоча Віталій, який виріс в Калуші на Франківщині, не вивчав російську і не спілкується цією мовою.

У слуханні справи "сікачів" голови Сталіна оголошено перерву. Наступне засідання відбудеться 21 квітня о 10:00. Тоді продовжиться дача вільних показань рештою обвинувачених.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...