App Store Google Play

Перемога

14.04.2011 13:17

Цей день був настільки жаданим і видавався настільки неможливим, що коди суддя оголосив, що хлопців випускають на поруки, то все інше перестало існувати.

Свобода!

Найголовніше - що всі вже на волі. Клопотання про поруки заявили 4 народних депутати: Лілія Григорович, Зіновій Шкутяк, Володимир В'язівський і Андрій Парубій. Раніше судді не вирішували на користь поручительства, бо то депутатів не вистачало - за КПК має бути не менше двох поручителів. То якісь вигадки, що поручитель має особисто з'явитися на засідання суду.

Тому на цей раз Андрій Парубій особисто приїхав і привіз заяви від себе і ще трьох колег на кожного хлопця. На той момент семеро ще знаходилися за гратами.

Прокурор щось мямлив про необхідність особистої присутності решти поручителів. Спершу взагалі не посилався, потім казав, що це зазначено в ст. 152 КПК - і це є брехня (
можна переконатися).

Промова Андрія Парубія в суді була не просто переконливою, а і в міру емоційною. Коли він заявляв, що усвідомлює всі обв'язки та всю відповідальність поручительства, то зазначив кілька важливих моментів, які були вельми вагомими аргументами:
- прокурор досі не навів жодного факту, чому обвинувачених слід надалі утримувати під вартою;
- присутність у залі Вишнюка і Андрющенка, які вже звільнені із СІЗО, свідчить, що хлопці від суду переховуватися не мають наміру;
- ці хлопці не злочинці - вони патріоти, і їм нема чого робити в одній камері із кримінальними ділками.

Коли суддя зачитав постанову, то я аж почала озиратися - чи мені не почулося. Не вірилося, що це ось так і трапиться. Справді, мабуть, в тому є щось магічне. Не дарма всі відчували, що народному депутату треба бути в Запоріжжі - хоча конкретних раціональних доводів майже не було, не дарма в ніч перед судом підняли келихи за перемогу. Я дуже багато віри вкладала в той месседж :)

Щодо брехливої прокуратури
Адвокат Володимир Прудовський подав клопотання про відвід всіх прокурорів Запорізької області бо вони:
а) не реагують на заяви про порушення (умови тримання і поводження із затриманими) або реагують показово-відписочно;
б) вони не зреагували на незаконне (на що є цілий пакет документів) спорудження Сталіна, прокурор Павлов дозволяв собі некоректні висловлювання, які можуть свідчити про упередженість прокуратури;
в) на заяви адвоката про злочини, скоєні, на його думку, комуністами, прокуратура дала явно брехливу відповідь - що їм невідома інформація про пам'ятник - хоча це транслюють ЗМІ і подробиці про пам'ятник знаходятья у матеріалах справи.

По другому пункту були зауваження з приводу умов тримання: їжа раз на 2 або 3 дні, холодні камери в ІТТ - без скла у вікнах, сильний психологічний та фізичний вплив.

Пилип Таран казав, що був у передінфарктному стані. І, щоби викликати лікаря його співкамерники ледь не "виставляли" двері. На його прохання і звернення адвоката, лікар не приходив аби надати фахову медичну допомогу. Хлопець стверджує, що його сильно били франківські слідчі.. Скаржився на стан здоров'я свого підзахисного і адвокат Василя Лабайчука - Віктор Єна.

Василь Абрамів наголосив, що попри його звернення до прокуратури з приводу порушень, відповіді досі так і не надійшло.

За цих обставин хлопці і їхні адвокати - абсолютно всі підтримали. Прокурори ухмилялися, а у сумнозвісний А.Г. Кметь зневага до всього процесу неприховано читалася на лиці.

Клопотання про відвід прокуратури Запорізкої області суд не задовільнив, посилаючись, що законом передбачений відвід окремих прокурорів, а не всієї обласної структури вцілому.

Деталі

Найнекомфортніше себе почували прокурори і комуністи. Не тільки тому, що вони були в меншості, а ще й тому, що атмосфера була пересичена зневагою до них. Коли прокурори виголошували свої заперечення, то зал інколи не втримувався від емоцій. У заганьблених прокурорів одразу починав дрижати голос. Всі ж люди. Навіть прокурори...

Коли Вишнюк говорив про умови тримання, то потягся до внутрішньої кишені куртки, щоби дістати пам`ятку, де вказано про триразове гаряче годування і все інше. І в цей момент один із конвоїрів явно збентежився і ледь не почав на нього наступати - ну "терористи" ж, хто зна, що там у них в кишенях )))

Один конвоїр, побачивши у мене ноут, почав чіплятися - чи маєте ви дозвіл на фіксацію процесу. Окрім того, що ми подавали заяву на участь у засіданні, я ще намагалася пояснити панові, що є фіксацією, а що не є фіксацією, і який вид із них потребує окремого дозволу судді.
- Ну так вы ж это сразу в интернет выкладываете, - казав невгамовний охоронець. Заспокоївся, коли хтось із старших сказав, що наша заява є. Змовчу про силу і розум :)))

Сьогодні об 11:00 продовжується слухання - вже без конвою. Є сподівання, що цей жах вже скоро закінчиться.. Після того, як хлопців вже випустили, то здається, що все, що буде далі відбуватися вже є просто другорядним фарсом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...