App Store Google Play

Чим врятує Вілкул ОСББ від комунальників-монополістів?

05.04.2011 12:08

Дніпропетровські підприємства, що надають комунальні послуги населенню, своєю дискримінаційною політикою не тільки не сприяють створенню нових об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, але й знищують уже діючі ОСББ та ЖБК.

Про це на прес-конференції в ІА «ВРЕМЯ» заявив Павло Хобот, голова Асоціації "Наш дім", керівник обласного Ресурсного центра для ОСББ.

«Як відомо, керівництвом країни взятий курс на створення та розвиток ОСББ. Відповідно до планів Міністерства регіональної політики, будівництва й житлово-комунального господарства України, у Дніпропетровській області до кінця року мають бути створені 2 тисячі 703 об'єднання, з них 725 - у Дніпропетровську. Але вже зараз із упевненістю можна стверджувати, що ці плани не будуть реалізовані - у першу чергу, завдяки дискримінаційній політиці комунальних підприємств-монополістів, спрямовану на знищення вже існуючих 225 ОСББ та 437 ЖБК міста», - розповів Павло Хобот.

Є цілий ряд підприємств, на які скаржаться творці ОСББ. Зокрема, Катерина Чижик, заступник голови Асоціації «Наш дім», голова Жовтневої районної організації, розповіла: «ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго», незаконно примушує знову створені ОСББ установлювати за свій рахунок загальбудинкові прилади обліку й здійснювати за їх показниками оплату спожитої цілим будинком електроенергії».

За словами пані Чижик, ті будинки, з якими підприємство вже уклало загальні договори, перебувають у дискримінаційному стані. «Вартість електроенергії, що нараховується за місця загального користування, такі, як ліфти, рахується по усередненому тарифу. Тобто, пільговики, які живуть у цих будинках, не мають можливості платити по меншому тарифу за цю електроенергію. Крім того, «Дніпрообленерго» у перехідний період створення ОСББ з метою тиску для укладання договору на його умовах вдається до відключення місць загального користування й ліфтового встаткування будинків ОСББ від електроенергії», - заявила Катерина Чижик.

Як повідомив Сергій Іванченко, заступник голови Асоціації «Наш дім», голова Амур-Нижньодніпровської районної організації, ще одне комунальне підприємство - ВАТ «Дніпрогаз» - незаконно вимагає від ОСББ та ЖБК міста укладання договорів на планове технічне обслуговування внутрішніх будинкових систем газопостачання, що перекладає відповідальність за стан газових мереж з «Дніпрогазу» на голів об'єднань і кооперативів та може привести до нових аварійних ситуацій, подібних до вибуху будинку по вул. Мандриківській.

За словами Марії Лопатневої, директори ОСББ «Затишок-3», МКВП «Дніпроводоканал» незаконно не задовольняє заяви споживачів з будинків ОСББ та ЖБК про відкриття особових рахунків для оплати спожитих послуг, не приймає на облік і не опломбовує квартирні водоміри. Наслідками ж укладання загального договору ОСББ із «Дніпроводоканалом» є постійні зайві нарахування за спожиті послуги й погроза відключення всього будинку від послуг через декількох боржників. Наприклад, відзначила Лопатнева, за нібито безоблікове водокористування об'єднанню «Затишок-3» за 3 роки вже нарахований борг у розмірі 1,5 млн. гривень із погрозою арештів на нерухоме майно й особисті речі співвласників будинку.

«Всі ці комунальні підприємства порушують антимонопольне законодавство й створюють нерівні умови для жителів ОСББ та ЖБК. Ніякого змісту створювати ОСББ при такому підході монополістів немає: виходить, що ми йдемо від одних проблем, а знаходимо ще  більші, тобто, як кажуть, попадаємо «з вогню та у полум'я», - додав Павло Хобот.

Вихід зі сформованої ситуації активісти організації «Наш дім» бачать один: негайне втручання місцевої влади.

«У даній ситуації своє слово повинна сказати влада, у першу чергу, міська. Ми вже протягом 10 років, з 2001 року, коли з'явилася наша організація,  звертаємося до міської влади, але бачимо, що вона не в змозі впливати на підприємства, створені  нею ж, - «Дніпроводоканал», «Коменергосервіс» та інші, і забезпечити виконання ними рішення про виконавців послуг.

Ми змушені звернутися до голови ОДА Олександру Вілкула, аби обласна влада надала гарантії для ОСББ та ЖБК міста в тому, що монополісти не будуть порушувати чинне законодавство щодо водо-, електро- та газопостачання», - розповів Павло Хобот.

Активісти асоціації «Наш будинок» у своєму зверненні до губернатора (повний текст) також ініціюють створення робочого органа при обласній державній адміністрації, який має займатися розглядом конфліктних ситуацій, що виникають відносинах між ОСББ та ЖБК із підприємствами-монополістами. «Крім того, ми вимагаємо, щоб були вирішені всі конфліктні ситуації, подібні тієї, котра виникла з ОСББ «Затишок-3», - заявив голова Асоціації.

Тим часом, до вирішення своїх проблем із комунальними монополістами активісти Асоціації «Наш дім» оголосили про припинення своєї діяльності  по створенню ОСББ та закликали мешканців багатоквартирних будинків міста не проводити установчих зборів по створенню ОСББ, не подавати документи на реєстрацію об'єднань і не брати будинку на баланс ОСББ (текст звернення).

«Крім того, якщо до 8 квітня наші проблеми не будуть вирішені, з наступного понеділка протягом 10 днів ми будемо проводити пікетування облдержадміністрації, а також звернемося до Президента України. Може, тоді ми нарешті будемо почуті, і по даних проблемах будуть прийняті однозначні й конкретні рішення», - резюмував Павло Хобот. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...