App Store Google Play

Удод може сісти за орган

04.04.2011 15:37
Після проведення акцій протесту на захист Будинку органної і камерної музики проти передачі його релігійній громаді Дніпропетровської єпархії УПЦ МП обласна влада відмовилась від риторики про перенесення органу в іншу будівлю, а натомість стала активно пропагувати тези про те, що органу нічого не загрожує, і що його ніхто не збирається чіпати.

Так, 31 березня під час проведення прес-конференції керівництвом Будинку органної та камерної музики було оприлюднено листа, якого голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод направив до німецької фірми "Зауер", і де він запевняє німецьких фахівців, що "правда состоит в том, что орган перенесен не будет".

Цього листа, надісланоного в електронному вигляді без підпису і офіційних реквізитів, представники влади видають як "охоронну грамоту", що забезпечить безтермінову недоторканність органу. Насправді ж влада зробила все необхідне, щоб в судовій суперечці за позовом московських священників зіграти "в піддавки" і укласти з ними мирову угоду, в якій вже першим пунктом чітко зазначено, що "Відповідач (обласна рада) визнає право власності на нерухоме майно (далі приміщення), що знаходяться за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Калініна, 66 за Позивачем ..."

Ця мирова угода була підписана головою обласної ради, який не мав права цього робити без погодження сесії обласної ради, бо питання стосується відчуження комунального майна, що згідно ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування" є виключно компетенцією ради, а не голови.

Таким чином, підписавши мирову угоду про передачу комунального майна релігійній громаді, п. Євген Удод грубо порушив чинне законодавство, перевищив свої службові повноваження і тим самим вчинив посадовий злочин за ознаками ст.365 ч.1 КК України, що карається виправними роботами на срок до 2 років або обмеженням волі на срок від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Ні трудовий колектив Будинку органної та камерної музики, ні громадськість Дніпропетровщини не буде введена в оману і приспана запевненнями влади, що органу нічого не загрожує, поки існує рішення суду про укладання мирової угоди. Ми закликаємо владу відмовитись від "підкилимної" співпраці з Дніпропетровською єпархією УПЦ МП, дослухатись до голосу громадськості, фахівців, трудового колективу і в законний спосіб повернути Брянську церкву з унікальною органною залою, що є гордістю всієї України, до обласної комунальної власності в особі Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Будинок органної і камерної музики". Прокуратурі ж варто перевірити правомірність дій посадових осіб при відчуженні комунального майна. Тоді це і буде гарантією збереження такої коштовної культурної цінності як Дніпропетровська органна зала.

Іван ДРЕМЛЮГА,
член ініціативної групи по захисту Будинку камерної та органної музики

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...