App Store Google Play

Прокуратурі не вдається "відмазатися" від перевірки законності Сталіна

04.04.2011 20:00

Запорізьким прокурорам, імовірно, все ж доведеться розбиратися у законності дій комуністів, які встановили погруддя Сталіну. Про це ідеться в повідомленні громадської організації ГРАД. 

7 квітня в Жовтневому районному суді Запоріжжя відбудеться слухання за позовом адвоката Володимира Прудовського, який захищає інтереси «тризубівця» Анатолія Онуфрійчука. Захисник просить суд скасувати постанову старшого слідчого Жовтневого райвідділу міліції Андрія Мінаєва про відмову у порушенні кримінальної справи щодо незаконного спорудження погруддя Сталіна біля Запорізького обкому КПУ. 

Володимир Прудовський звертався до прокуратури із заявою про злочин, який він вбачає у діях посадовців з обкому компартії в тому, що вони у порушення українського і міжнародного законодавства без узгодження із відповідними службами встановили на людному місці скульптуру Й. Сталіна.

Попри те, що заява була спеціально спрямована до прокуратури, оскільки стосується дій посадових осіб, постанову про відмову в порушенні кримінальної справи виніс не прокурор, а міліціонер Андрій Мінаєв. «Знаково, що саме цей слідчий порушував кримінальну справу проти відпилювачів голови Сталіна», - зауважує ГРАД.

Розгляд скарги на постанову слідчого у Жовтневому суді відкладався, оскільки документи, необхідні для розгляду, знаходилися у матеріалах справи щодо спилювання голови Сталіну. Але 31 березня під час попереднього засідання у цій справі суддя Віктор Татарінов задовольнив частково клопотання Володимира Прудовського щодо виділення матеріалів про відмову у порушенні кримінальної справи. Тепер вони можуть використовуватися в іншому провадженні.

Адвокат переконаний, що слідчий незаконно виніс зазначену постанову. ГРАД повідомляє, що в разі скасування суддею постанови про відмову у порушенні кримінальної справи, прокуратура буде зобов'язана провести додаткове розслідування за заявою Володимира Прудовського і притягти до відповідальності керівництво обкому компартії за спорудження Сталіна. Адже відомо, що запорізька міська та обласна влада визнала встановлення цього погруддя самовільним, а інспекція архітектурно-будівельного контролю виносила приписи з вимогою усунити порушення, які не були виконані комуністами.

«Таким чином прокуратура знов стоїть перед рішенням: чи надалі прикривати гонитву за націоналістами, чи дати "справі по Сталіну" законний хід», - наголошує громадська організація.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...