"Оптимізація" медичної галузі, полем для експериментів у якій стала Дніпропетровська область, безпосередньо торкнулася мешканців Зеленодольська. Мешканцям міста із населенням у 14 тисяч осіб влада просто повідомила, що їх міська лікарня ... більше не потрібна і буде ліквідована. Колектив лікарні, небайдужі мешканці Зеленодольська та громадські активісти ще з листопада минулого року намагаються з'ясувати: хто ж таке "дальновидне" рішення прийняв і чому щодо "оптимізації" ніхто не спитав думки самих мешканців міста, яким, власне кажучи, лікарня й надавала допомогу.
Один із представників ініціативної групи мешканців Олег Петиченко розповів "Дніпрограду", що не зважаючи на більш ніж п'ять тисяч зібраних мешканцями міста підписів, на численні звернення до міської та районної влади, рішення щодо закриття лікарні не переглядається, ба навіть не розглядається по суті. В цьому відношенні, жаліються небайдужі мешканці Зеленодольська, дуже неприємно вразила позиція народних обранців та міського голови, які пальцем не поворухнули на захист інтересів громади.
Та воно й не дивно, адже в місті подейкують, що ласий шматок території лікарні вже оцінений й знаходиться у бізнес-інтересах брата міського голови Зеленодольська. Звісно, за умови того, якщо поділиться з райдержадміністрацією...
Аби не розв'язувати руки владі, яка вже була готова охолодити особливо гарячі голови, Апостолівська районна громадська організація "правозахисне кохзацьке товариство "Базавлуцька січ" подала до міської ради заяву про мітинг, який призначено на 10 квітня. Втім, не виключено, що стихійний мітинг все ж відбудеться 1 квітня. Річ у тім, що у всесвітній день сміху лікарям і хворим міської лікарні буде не до сміху - саме з 1 квітня 2011 року, за планом ліквідаційних заходів, фінансування лікарні припиняється. Тобто без ліків залишаються десятки онкохворих, а без зарплат - лікарі та весь персонал.
Нещодавно, після трагічних подій у Єлисаветівці та Дніпропетровську, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул запевнив громадськість, що лікарні в області закриватися не будуть. Начальник головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської облддержадміністрації після того запевнила, що медична реформа йде у вірному напрямку. Цікаво, якщо завтра від больового шоку помре на своєму ліжку хтось з онкохворих, влада теж шукатиме в цьому позитив?
Автор: Олекса ВАЛАХ