App Store Google Play

Вийшли в поле сівалки й боронувальники

29.03.2011 12:56

Дніпропетровщина, на полях якої ще подекуди лежить сніг, тим не менш, активно розпочала посівну кампанію. Адже сам губернатор зі свитою провели виїзну нараду з питань підготовки та проведення весняно-польових робіт господарствами Дніпропетровської області в 2011 році.

Аби не вдарити обличчям у замерзлу ріллю, аграрії в особі профільного заступника голови ОДА Олександра Любовича, доповіли, що посівна кампанія йде "повним ходом". У числовому виразі це виглядає десь так: на 28 березня посіяно 5 тис. га ярого ячменю (1,7% від запланованої площі) та 50 га гороху (3% від запланованого). Але ж процес пішов! Планується посіяти 290 тис га ярового ячменю та 14,5 тис га зернобобових культур.

Загалом Дніпропетровщина, яка традиційно утримує чільні місця у АПК країни, має чи не найкращі показники серед усіх регіонів. Судіть самі: станом на 1 березня 2011 року в області задекларовано 767 тис. тонн зерна, у тому числі 338,1 тис тонн - продовольчого. Під урожай 2011 року посіяно озимих культур на площі 614,5 тис. га (102% до прогнозу), з них 468,6 тис. га - озимої пшениці, 54 тис га озимого ріпаку. На сьогодні відповідно до погодних умов підживлено 281,8 тис. га (50,5%) озимих культур, озимого ріпаку - 31,3 тис. га (58,1%). Оскільки весна цього року пізня, проведено боронування на 153,9 тис га (13,1 % до прогнозу), закультивовано 19,3 тис. га (1,6% до прогнозу).

Відчутні й перші паростки контролю з боку губернатора за відверто безгосподарним використанням сільгоспугідь. Так, за словами пана Вілкула, цього року площі посівів зернових культур будуть збільшені з 51% до практично 56% від загальної кількості посівних площ, а посіви соняшника будуть скорочені з 26% до 20%. Також цього року в області буде посіяно гречки на площі 12 тис га. Потреба області в цій крупі складає близько 6 тис 700 тонн. Заплановані обсяги посівів дають можливість повістю забезпечити область гречкою.

Також помітна менеджерська хватка й у організації виробничого процесу. На сьогодні Згідно господарства області повністю забезпечені насінням та мінеральними добривами, паливно-мастильними матеріалами - на 95%, завершена підготовка техніки для проведення польових робіт. Всього для їх проведення агропідприємствам регіону необхідно 1 млрд. 545 млн. грн. Близько 1,3 млрд. грн - це власні кошти агропідприємств. Ще необхідно залучити близько 260 млн грн кредитів. На сьогодні вже залучено 177,6 млн грн кредитів, або 69%. Їх оформлення проходить згідно з графіком відповідно до потреби в коштах.

Якщо пощастить з погодою, дніпропетровські аграрії мають шанс зібрати цього року непоганий врожай. А от чи стане він останнім - вирішить Верховна Рада та Президент Янукович, яким не терпиться запустити вільний ринок землі - єдиного ще не до кінця розкраденого природного ресурсу нашої чудової країни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...