App Store Google Play

На Лівобережному з’являться фантастично-дешеві будиночки?

28.03.2011 13:36
Влада Дніпропетровщини обіцяє городянам побудувати новий житловий комплекс на житловому масиві Лівобережний-3. Як відзначив губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул - це перший крок у реалізації проекту доступного житла в Дніпропетровську.

- Ми приступаємо до проектування цілого житлового комплексу на Лівобережному-3 - це 10-11 будинків на 32 квартири кожен. Ціни на квартири будуть навіть нижче, ніж на вторинному ринку нерухомості, - заявив губернатор на 5 сесії 6 скликання Дніпропетровської обласної ради. За словами губернатора, перехід від планів до дій відбудеться ще до кінця 2011 року.

- Наше завдання цього року - закінчити етап проектування й перейти безпосередньо до будівництва: створити інфраструктуру, прокласти необхідні комунікації, труби для підключення до газу, води. До кінця року ми плануємо закласти фундаменти майбутніх будинків.

За словами опитаних "В городе"фахівців, підведення комунікацій та закладка фундаменту - це вже 50% у будівництві. Після цього виводяться стіни, провадиться внутрішнє оздоблення будинків, підключення до води, газу, електрики. На цьому тлі озвучені губернатором терміни виглядають більш ніж оптимістично.

Більш того, будівельники відверто зізнаються, що не бачать реальної законної схеми здешевлення житла. Співробітник будівельної компанії Андрій Зиленский відзначив, що знизити ціну можна тільки, якщо забудовникам частина витрат компенсують із бюджету.

- Квадратний метр квартири в новому будинку за визначенням не може бути дешевший, ніж у будинках, які будувалися хоча б 10 років тому, не говорячи вже про "хрущовки", - говорить будівельник, - ціни на будматеріали виросли в кілька разів. Здешевлення може бути тільки за рахунок якості роботи, якості матеріалів. Складно сказати точно, тому що кожен забудовник сам вибирає матеріали, з якими працює, але при цьому будівництво повинне відповідати державним нормам і стандартам.

Досвідчені будівельники припускають, що влада має намір компенсувати компанії-забудовнику частину витрат з бюджету області, аби заявити про "чудові досягнення".

Як свідчить побіжний аналіз прайс-листів дніпропетровських агентств нерухомості, ціна за 1 квадратний метр на вторинному ринку нерухомості в середньому коливається від 3950 гривень у звичайних "хрущовках" до 5530 гривень у більш сучасних панельних будинках. За яку ціну вибудують "доступне житло" підопічні губернатора - покаже час.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...