App Store Google Play

Про результати бізнесового «майдану»

24.03.2011 09:04

«Автомайдан» продовжує рухатися в бік Києва. Його західна колона вже встигла побувати у Львові, Луцьку, Нетішині, Славуті, Хмельницькому, Вінниці. Східна ж, долаючи перепони у вигляді дорожніх патрулів, об'їхала Алчевськ, Сєверодонецьк, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Полтаву. У кожному з цих міст активісти провели мітинги, на яких збиралися від кількох сотень до кількох тисяч людей, щоб обговорити своє бачення потрібних сьогодні економічних реформ. Адже поки ні запропонований урядом Податковий, ні Житловий, ні Трудовий кодекси надії на те, що жити стане краще, не дають.

Аби не бути голослівними учасники автомайдану розробили свій варіант економічних трансформацій. І почали зі змін до податкового законодавства, які у відкритому листі два дні тому передали гаранту, сподіваючись, що Президент прочитає й підтримає їх. «Якщо цього не відбудеться, то після 1 квітня щонайменше 200 тисяч осіб почнуть ліквідацію своїх підприємств», - попередила про можливі наслідки ігнорування владою зауважень бізнесу народний депутат, голова парламентського комітету з питань промислової й регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, яка власне й передала вищезгаданий лист Президенту.

Поки гарант вивчає варіант податкової реформи від громадськості, народні депутати фракцій БЮТБ і НУНС зареєстрували в парламенті законопроект № 8276. Який і пропонує внести зміни до Податкового кодексу щодо реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва. Законопроект, автором якого є народні депутати Наталія Королевська, Сергій Власенко, Валерій Дубіль, Микола Катеринчук, Василь Кравчук та Євген Суслов, пропонує встановити п'ять категорій платників єдиного податку. Фізособам з річним доходом до 300 тисяч гривень, які здійснюють підприємницьку діяльність без найнятих працівників, опозиція пропонує платити щомісяця по 20-50 гривень. Підприємцям, які у рік заробляють до 1,5 мільйона гривень та користаються працею 10 співробітників, - сплачувати щомісячно від 50 до 300 гривень. А СПД без співробітників із доходом до трьох мільйонів гривень, переконані у БЮТБ та НУНС, мають платити 3% виручки, але не менше 200 гривень. Суб'єкти, які працюють у сфері аудиту, консалтингу, маркетингу, бухобліку, реклами, інформатизації, що працюють страховими агентами, з річним доходом до 200 тисяч гривень, відповідно до опозиційного варіанту, будуть платити 20-100 гривень. А фізособи, що враховують такі витрати при нарахуванні податку, будуть виплачувати від 200 до 500 гривень. У свою чергу юрособи повинні будуть сплачувати по 3-5% виручки, якщо зароблятимуть до 10 мільйонів гривень на рік.

За словами глави Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксани Продан, цей депутатський варіант максимально враховує інтереси бізнесу. Втім, оскільки він не забезпечує дохідну частину, а також запропонований представниками опозиції, то має дуже мало шансів бути прийнятим, констатує експерт.

Тим часом уряд готує свій варіант податкової реформи для спрощенців. Варіант, запропонований Мінфіном, передбачає, що з 2012 року держава стягуватиме з фізосіб-підприємців з річним доходом до 150 мінімальних заробітних плат (МЗ) - 1-10% розміру МЗ, до 600 МЗ - 2-40%, до 1000 - 3% виручки при сплаті ПДВ і 5% - без сплати. В партії Регіонів саме цей варіант вважають найбільш економічно доцільними. Тому очевидно й голосуватимуть за нього.

Тоді як бізнес переконаний: приймати треба саме законопроект, зареєстрований опозицією. Адже саме «ці ініціативи є справжньою народною реформою». «У їх обговоренні брали участь понад 200 організацій і профспілок підприємців, проводилося широке обговорення в мережі інтернет, регіональні громадські слухання», - переконують у листі-зверненні до гаранта активісти. Тоді як навіть на ознайомлення з урядовим варіантом податкової реформи для «спрощенців» у підприємців буде набагато менше часу, підкреслює Продан.

"День"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...