App Store Google Play

Через 10 років Кучму таки притягли за вбивство журналіста?

22.03.2011 13:58

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми. Про це він сказав на прес-конференції у вівторок.

"Підтверджую. У відношенні Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється у вбивстві Гонгадзе і причетності до незаконних дій стосовно журналіста Подольського", - сказав Кузьмін.

"Дійсно, Кучмі обмежено виїзд за межі України", - додав він.

За словами Кузьміна, відповідна інформація доведена до керівництва прикордонної служби.

"У ході розслідування основної справи про вбивство Гонгадзе виявляються всі особи, які мають стосунок до злочину. Зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського", - сказав він.

На питання, за якою статтею порушено справу стосовно Кучми, Кузьмін відповів: "Перевищення влади, дача незаконного розпорядження керівництву МВС, яке привело до вбивства журналіста".

Він не зміг назвати статтю Кримінального кодексу, за якою порушено кримінальну справу, зазначивши, що питання кваліфікації не є основним на даний момент.

Говорячи про роль у цій справі голови парламенту Володимира Литвина, Кузьмін підкреслив, що в рамках цієї справи буде перевірено всі версії, всіх можливих причетних осіб й слідство дасть відповідь на це запитання. Обвинувачення Кучмі ще не пред'явлено.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили про те, що проти екс-президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. У Генпрокуратурі цю інформаціюне підтвердили, але і не заперечили. При цьому, колишній генеральний прокурор Святослав Піскун стверджує, що у нього не було підстав для порушення кримінальної справи відносно другого президента.

Народний депутат Тарас Чорновіл вважає, що справою проти Кучми влада хоче приструнити спікера парламенту Володимира Литвина.

ДовідкаГенеральна прокуратура у 2000 році проводила розслідування справи викрадення журналіста Олексія Подольського. Він звинувачував Олексія Пукача у побитті. За словами журналіста, викрадачі відвезли його з Києва у ліс під Прилуками. Висадили в лісосмузі, били гумовою палицею, погрожували. Пукач відняв у журналіста ремінь і накинув на шию, погрожуючи вбивством, якщо той не припинить політичну діяльність і надалі писатиме матеріали з критикою на адресу Президента і керівництва МВС. Потім викрадачі кинули Подольського в лісі і поїхали, забравши окуляри, 

Українська правда

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...