App Store Google Play

Податки відшкодовуватимуть заводам олігархів

18.03.2011 09:33
Система автоматичного повергнення податку на додану вартість, широко розрекламована минулого тижня податківцями та урядовцями, виявилася фікцією. Насправді, як зазначено у Переліку підприємств, які отримали право на автоматичне відшкодування ПДВ, таких в 14 регіонах України лише 24.

Отже, автоматичне поверння ПДВ буде здійснюватися казначейством згідно з цим Переліком, а всі підприємтсва-експортери тепер мають «заслужити» собі місце у ньому, довівши Податковій «правильність» ведення свого бізнесу. Остання в ручному режимі регулюватиме довжину списку та субєктів господарської діяльності, що до нього включені. Таким чином, під виглядом «покарщення» діяльності підприємств та «реформи податкової системи» створено ще одну корупційну схему.

Характерно, що підприємтсва розподілені неоднорідно за географією - майже третина їх приходиться на Дніпропетровську та Донецьку області. До переліку «щасливчиків» потрапили, зокрема, ВАТ „Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", ВАТ „Інтерпайп Новомосковський трубний завод", ВАТ „Дніпрометіз /ДМВО/" та ВАТ „Дніпровагонмаш".

Як засвічує Державна установа "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України", власниками всіх без винятку підприємств є офшорні компанії, у випадку перших двох заводів повязані з мільярдером Віктором Пічкуком, у випадку третього та четвертого - з групою ТЕКО-ТАС віце-прем'єра Сергія Тігіпка.

На думку ж голови ДПС України Віталія Захарченка, розроблений алгоритм абсолютно справедливий. Він пояснив, що одним із принципових критеріїв, за яким визначаються отримувачі компенсації ПДВ - рівень заробітної плати працівників (не менше 2,5 мінімальних зарплат протягом 4-х звітних періодів).

«На жаль, саме цього показника не змогли дотриматися більшість претендентів. Але для нас це - принципово. Держава має підтримувати у першу чергу тих підприємців, які забезпечують гідний рівень життя своїм працівникам. Це і є соціальне партнерство заради людей», - підкреслив голова ДПС України.

Серед інших вимог до суб'єктів господарювання, що претендують на автоматичне повернення ПДВ, є відсутність розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов'язаннями контрагентів.

«Збудований нами алгоритм автоматично виключає з числа претендентів тих, хто займається мінімізацією податків, а також тих, хто співпрацює з «мінімізаторами». Рівноправне партнерство держави та бізнесу - це такий формат відносин, де обидві сторони чесні та порядні одна перед одною», - підсумував голова Податкової.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...