App Store Google Play

Незгодних з діючою владою в Україні – вже більше половини населення

10.03.2011 13:35

Майже 53% громадян України оцінюють політику влади переважно або більшою мірою негативно.

При цьому 30% схильні оцінювати цю політику неоднозначно - частково позитивно, частково негативно. І лише 14% українців схиляються більше до позитивної оцінки, ніж до негативної, свідчать результати опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, передає "Інтерфакс-Україна".

За даними опитування, 57% громадян України вважають, що справи в країні розвиваються у неправильному напрямку, ще 13% вважають, що ситуація взагалі ніяк не розвивається, і лише 13% вважають, що справи йдуть у правильному напрямі.

Порівняно з червнем минулого року поширеність позитивних оцінок політики влади серед громадян України скоротилася з 48% до 14%, а поширеність негативних оцінок зросла з 21% до 53%.

Отже, переважно позитивне ставлення більшості громадян України до політики влади в середині 2010 року в лютому 2011 року змінилося на переважно негативне.

Найбільші зміни відбулися у Східному регіоні, де поширеність позитивних оцінок політики влади серед жителів регіону скоротилася з 70% до 17%, а поширеність негативних - зросла з 7% до 45%.

У Центральному регіоні поширеність позитивних оцінок скоротилося з 36% до 11%, а поширеність негативних - зросла з 28% до 59%.

За 8 місяців змінилося і ставлення до політики влади стосовно засобів масової інформації: частка згодних з тим, що влада чинить тиск на ЗМІ зросла (від 32% до 41%) і стала більшою, ніж частка незгодних з цим (скоротилася від 35% до 23%).

Лише в Західному регіоні за цей час ставлення до політики влади не надто змінилося: поширеність позитивних оцінок політики влади скоротилося з 17% до 7%, а поширеність негативних оцінок зросла з 39% до 61%.

Опитування проводилося 9-18 лютого 2011 року серед 2040 респондентів, що проживають в усіх областях України (включно з Києвом) і в Криму, для населення старшого за 18 років. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 2,3% для показників близьких до 50%, 2% - для показників, близьких до 25%, 1,4% - для показників близьких до 10%, 1% - для показників близьких до 5%.

Зазначимо, якби вибори до Верховної Ради проходили у середині лютого, до парламенту потрапили б 6 політичних сил. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Так, за Партію регіонів готові проголосувати 16,8% усіх респондентів, які взяли участь в опитуванні, за БЮТ - 10,4%, за "Фронт змін" - 6,5%. За "Сильну Україну" і Компартію готові проголосувати по 3,3% респондентів, а за ВО "Свобода" - 3,1%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...