App Store Google Play

Харчі у Дніпропетровську дорожчають на очах. В Донбасі – ще гірше

10.03.2011 11:26

Як свідчать зведення, розповсюджені Головним управлінням статистики у Дніпропетровській області, лише за один лютий місяць на ринках області сільськогосподарські продукти зросли у ціні в цілому на 2,6%. При збереженні подібного темпу нарощування ціни очікуване подорожчання продуктів харчування прямого виготовлення сягне рівня 36%.

Водночас, якщо порівнювати нинішні ціни з цінами лютого 2010 року, відзначають в Управлінні, відбулося підвищення цін у цілому на 8,5%, у тому числі на продукти рослинництва - на 23,9%, тваринництва - на 1,2%.

Подорожчання продуктів харчування у лютому відбулося, насамперед, за рахунок подорожчання продуктів рослинництва на 6,8%, зокрема круп (на 19,6%), овочів (на 11,8%), яблук (на 6,9%), картоплі (на 5,5%) та олії (на 4,3%).

Ціни на продукти тваринництва, вважають спеціалісти-статистики, дещо знизились (99,3%). Подешевшали сало (на 4,1%), свинина (на 2,6%), індики (на 1,8%), гуси (на 1,1%).

Якщо порівняти обласний центр з іншими великими містами області, то саме у Дніпропетровську можна купити найдешевші свіжу капусту, часник, яловичину та сало. Натомість у Кривому Розі найдешевші по області бобові, картопля, буряки, морква, яблука, олія, свинина, кури, молоко, масло вершкове, сир (творог), сметана та риба. Нарешті, в Павлограді найнижчі по області ціни на ринку на цибулю ріпчасту, телятину, гусей, яйця та мед.

Серед суміжних обласних центрів Дніпропетровськ ділить з Донецьком першість з цін на молоко (в середньому 8 грн. 67 коп. за літр). Для повіряння - у Кіровограді літр молока коштує в середньому 7 гривень. Натомість за цінами на картоплю та свинину Дніпропетровськ - середній серед сусідів. Найдешевша бараболя у Харкові (5,91 грн. за кг), найдорожча - у Луганську (7,25 грн.). Водночас найдешевша свинина у Кіровограді (в середньому 35,00 грн. за кг), а найдорожча - у Донецьку (в середньому 49,33 грн.).

Спеціалісти Головного управління статистики відзначають, що на ринках Дніпропетровська дешевшими, ніж на ринках міст Кіровограда, Харкова, Донецька, Запоріжжя та Луганська були свіжа капуста, яблука та телятина.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...